Artykuły powiązane

 

Wbrew pozorom dodatki do stroju dla pana młodego to dość obszerny temat. Pisałam już o muchach, szelkach, spinkach i zegarkach. Dzisiaj podejmę kwestię skarpetek i sznurówek. Będzie kolorowo.

Nietypowo?
Można po cichu stwierdzić, że kolorowe skarpety u pana młodego powoli stają się swego rodzaju normą. Jeszcze kilka lat temu, na taką okazję jaką jest ślub, najzwyczajniej w świecie nie wypadało założyć krzykliwych dodatków. Dzisiaj jest inaczej i nie dziwią barwne akcesoria, które mężczyzna wybiera do swojej stylizacji ślubnej.

Wyjście awaryjne
Nie chcesz rezygnować z ożywiających stylizację kolorowych skarpetek, ale jednocześnie masz obawy przed pojawieniem się w nich na samej ceremonii ślubnej? Jeżeli tak, istnieje proste rozwiązanie. Na sam ślub załóż stonowane, jednobarwne, z kolei na wesele i przede wszystkim na sesję fotograficzną sięgnij po wzorzyste, kolorowe, szalone skarpetki.

Wespół w zespół
W grupie raźniej! Męski orszak ślubny, w którym każdy z panów zadba o założenie niebanalnych, wesołych skarpetek z pewnością wywoła szczery uśmiech wszystkich gości. Uśmiech to jedno. Z drugiej strony weźcie pod uwagę efekt wizualny na pamiątkowych zdjęciach.

W kwestiach organizacyjnych – pan młody może poprosić resztę męskiej ekipy o założenie skarpet w konkretnym odcieniu czy z odgórnie narzuconym motywem. Drugie podejście do tematu to pełna dowolność w kwestii wyboru koloru lub wzoru, który pojawi się na skarpetach.

Sznurówki
Niby drobiazg, a odpowiednio dobrany podkreśli i zwróci uwagę innych na obuwie. W przypadku stylizacji ślubnej najbardziej popularnym jest dobranie sznurówek w zbliżonym kolorze do obuwia. Osobiście bardzo podoba mi się przełamanie kolorystyczne przy pomocy sznurówek.

                                                      fot. Łukasz Popielarz, www.lukaszpopielarz.pl

Wprowadzenie koloru (czasami delikatnego, stonowanego) ożywi wygląd stóp. Kolor sznurówek najczęściej dopasowuje się do reszty elementów, na których pojawia się kolor. Mucha, poszetka, szelki, pasek to mogą być drogowskazy przy wyborze odpowiedniego odcienia sznurówek.