Artykuły powiązane

Od kilku lat styl industrialny zaczął śmiało wkraczać i zaznaczać swoją obecność w przestrzeniach zarówno prywatnych oraz użytkowych. Branża ślubna nie pozostała obojętną na nowy nurt.

Styl industrialny jest efektem recesji, która w połowie ubiegłego wieku opanowała Stany Zjednoczone. Opuszczone pomieszczenia fabryczne postanowiono zagospodarować. Tak to się zaczęło. Obecnie ów styl jawi się jako ekskluzywny.

Podstawowe zasady
Jest kilka czynników, które jednoznacznie określają industrialny kierunek. Po pierwsze otwarta, duża przestrzeń bez ścian, za to z dużymi przeszkleniami. Drugim wyznacznikiem będą materiały takie jak beton, cegła, metal czy aluminium. Surowe mury, widoczne instalacje, rury, stalowe belki stropowe to kolejny element składający się na ten styl. A na koniec minimum dodatków i oszczędna kolorystyka.
Generalnie industrial to minimalizm, czyste, surowe formy, oszczędność aranżacji, stonowana kolorystyka i proste rozwiązania.

Wnętrze
Jeżeli należycie do grupy osób, które marzą w weselu w klimacie industrialnym, będziecie musieli zacząć od znalezienia odpowiedniego miejsca. To może być najpoważniejsze i najtrudniejsze zadanie. Na chwilę obecną tego typu wnętrz jest stosunkowo mało, ale dla chcącego…
Jeżeli lubicie wyzwania możecie pokusić się o poszukanie pomieszczeń loftowych, po starych fabrykach, hangarów, browarów, magazynów, hal czy spichlerzy, które będzie można wynająć i odpowiednio zaaranżować. Tego typu pomysł będzie gratką dla osób, które mają dryg do wystroju wnętrz. Jeżeli jest to dla was zbyt wiele, rozejrzyjcie się za lokalami zaaranżowanych w pożądanym klimacie. Z pewnością będzie dużo prościej.

Kolorystyka
Jak wspomniałam wyżej styl industrialny stawia na surowość również w kolorystyce. Będziecie mogli się poruszać w palecie opartej na czerniach, szarościach i bielach. Dla ożywienia można dodać jeden z żywszych kolorów, np. żółty, niebieski czy czerwony, ale na zasadzie drobnych akcentów.

Dekoracje
Industrialne klimaty to generalnie rezygnacja ze zbędnych bibelotów. W przypadku przyjęcia weselnego można pozwolić sobie na drobne odejście od tego założenia. Jednak z pewnością będzie trzeba pamiętać o minimalizmie i prostocie zarówno w formach, jak i materiałach.
Dekoracje z metalu wpiszą się idealnie w obrany kierunek. Jeżeli będziecie chcieli ocieplić nieco wnętrze możecie postawić na drewno. Uniwersalne dodatki, które sprawdzą się zawsze i wszędzie to świece oraz żywe kwiaty.
Podświetlane, duże napisy do postawienia na podłodze lub mniejsze do dekoracji stołów najlepiej, aby były wykonane z metalu. Surowe żarówki z jednej strony ocieplą wnętrze (światło), z drugiej nawiążą do industrialnego wnętrza.
Do podświetlenia konkretnych przestrzeni (stołu ze słodkościami, bufetu szwedzkiego, kącika z księgą podziękowań) możecie wykorzystać surowe kable z żarówkami. Zawieszone w konkretnych miejscach zaakcentują je i zwrócą uwagę gości.

Przy stole
Co powiecie na czarne obrusy? Zapewniam, że mogą wyglądać naprawdę obłędnie. W zestawie z białą, prostą zastawą, szarymi dodatkami (serwety, opakowania upominków dla gości), szklanymi wazonami z białymi kwiatami zrobią wrażenia na gościach.
Zarówno zastawa, jak i wszelakie szkło (szklanki, kieliszki do alkoholu) powinny mieć proste kształty i powinny być pozbawione jakichkolwiek zdobień czy ornamentów.

Para młoda
Stylizacja pary młodej powinna współgrać z obranym przez nich stylem przyjęcia. Prosta, biała suknia, pojedynczy kwiat, którego łodygę oplecie metalowy drucik, fascynator wykonany z użyciem metalowych dodatków, prosta fryzura, biżuteria, wszystko to nawiąże do industrialu.
A co z panem młodym? Może postawić na prosty, stanowy lub szary garnitur, białą koszulę i np. buty z metalowym zamkiem(!) Jeżeli para młoda zdecyduje się na wprowadzenie któregoś koloru, może on pojawić się na poszetce lub muszce. I to wszystko. Prosto, ale elegancko,wygodnie, nowatorsko, bez przekombinowania.