Artykuły powiązane

Tort jest jednym ze sztandarowych elementów każdego przyjęcia weselnego. O ile jego symbolika nie zmieniła się wraz z upływem lat, o tyle wygląd tortów dostosowuje się do obowiązujących trendów ślubnych.

Dzisiaj coś dla miłośników tego co nowe. Oto jak mogą wyglądać nowoczesne, momentami nawet ultranowoczesne, torty. Zapraszam na przegląd.

Koronkowa robota
Moda na koronkę trwa i nic nie wskazuje na to, żeby miała przeminąć. W każdym sezonie czołowe domy mody tworzą ślubne kolekcje, w których koronkowe suknie wiodą prym. Skoro tak, to dlaczego nie wykorzystać tego modnego motywu także na weselnych ciastach?

Torty, w których każde z pięter u podstawy jest otulone koronkowymi pasami, będą wyglądały fantastycznie. Warto przemyśleć kwestię kolorystyczną. Bazą może być biały tort z koronkową ozdobą w przewodnim kolorze uroczystości. Przepięknie będą wyglądały także torty skąpane całe w bieli. Bez względu na to co wybierzecie, koronkowe torty zawsze będą wyglądały niezwykle elegancko.


Glamour
Myśląc o torcie, który miałby się wpisać w styl glamour, pierwsze co przychodzi mi na myśl to błyszczące akcenty.

Srebrne lub złote perełki, akcesoria nawiązujące do mieniących się kryształów, efekt pikowania, misterne ornamenty oplatające kolejne piętra ciasta, a do tego kwiaty (żywe lub cukrowe). W efekcie ma się błyszczeć, mienić, a sam tort ma przywołać na myśl luksus i wyjątkową elegancję.


Ombre
To niezwykle ciekawa i wprawiająca w zachwyt propozycja na weselny tort. Kluczową kwestią w przypadku tego typu ciast jest przenikanie barw na całej wysokości wypieku.

Ciemny niebieski przechodzący w jaśniejsze odcienie finiszujący na bieli, zestawienie ze sobą palety fioletowej albo różowej. W każdym wydaniu tort ombre zachwyci. Gamę kolorów dobierzcie do ogólnej oprawy waszego wesela. Dodatkowym smaczkiem takiego wypieku może być pozioma faktura, która spotęguje przejście jednej barwy w kolejną. Przy gładkim wykończeniu wypieku efekt będzie nieco inny.

Metaliczne
Metaliczne torty, czyli jakie? Oczywiście w pierwszej chwili myślimy o srebrnych i złotych smakołykach. Śmiało można dorzucić wypieki w tonacjach miedzianych. Połączenie z bielą nada wypiekowi lekkości. Tort spowity w całości w jednej z wymienionych barw będą mocnym akcentem weselnego candy baru.

Minimal
Coś dla tych, którzy lubią prostotę i nieprzekombinowane formy.

Biała, gładka otoczka wypieku z delikatnymi zdobieniami w postaci „maźnięć” na marcepanowej skorupce. Ozdobą, która przykuje uwagę może być wianuszek z oliwnych gałązek.


Tortowa nagość
Mowa oczywiście o tak zwanych „naked cakes”. Tego typu wypieki śmiało można zakwalifikować do podgrupy tortów dla minimalistów. Nie dość, że są pozbawione nadmiernych ozdób, to jeszcze widać każdą warstwę wypieku i masę, która spaja poszczególne kręgi biszkopta. Dla mnie absolutny numer jeden.


Industrialnie
Styl industrialny kojarzy mi się z surowości, prostotą i określoną paletą barw, w której wiodą prym odcienie bieli, szarości i czerni.

Jeżeli jesteście miłośnikami tego modnego w ostatnim czasie stylu, oto propozycja tortu, który wpisze się idealnie w industrialną otoczkę. Spowity w szarościach z dodatkiem białych napisów. Kolorowe napisy złagodzą nieco ascetyczność formy.


Niczym obrazy
Malowane torty? Właśnie tak :) To jedna z propozycji, która zdobywa coraz większą rzeszę zwolenników. Malowane torty to w zasadzie mini dzieła sztuki cukierniczej. Będą wyglądały tak pięknie, że szkoda będzie przystąpić do krojenia weselnego wypieku.


Zamierzony nieład
Niewygładzone torty, na których widać ślady położenia kremu to nic inne jak precyzyjnie zamierzony efekt.

Wielowarstwowo
Patrząc na tego typu torty ma się wrażenie, że składają się z niezliczonej ilości pojedynczych, cienkich warstw przywołujących na myśl nieregularne falbanki czy pliski, które zostały ułożone jedna na drugiej, aby finalnie dać niesamowity efekt końcowy.


Czerń?
Coś dla najodważniejszych.

Tort weselny w czarnej odsłonie z pewnością zwróci uwagę każdego gościa. Pytanie ile osób zdecyduje się na skosztowanie takiego wypieku?