Artykuły powiązane

Przyszli panowie młodzi zaczynają przywiązywać do swojego wyglądu coraz większą wagę. Oprócz świetnej jakości stroju, w stylizacjach męskich ogromną rolę zaczęły odgrywać dodatki. Dzisiaj parę słów o spinkach i zegarkach.

Mankiety z dodatkiem
Mężczyzna w koszuli z tak zwanymi francuskimi mankietami, zawsze wygląda fantastycznie. Spinki w takim zestawieniu są ozdobą samą w sobie. Wybór odpowiedniego wzoru może być swego rodzaju mikro manifestem lub podkreśleniem ważnego wydarzenia w życiu.

Wzory
Specjaliści od wizerunku twierdzą, że spinki powinny być skromne, proste, klasyczne. Większość wzorów właśnie taka jest. Istnieją na szczęście wyjątki od tej reguły.
Biorąc za punkt wyjścia dzień ślubu, spinki nawiązujące do tego wydarzenia (na jednej spince hasło „I love”, na drugiej „my wife”) świetnie wpiszą się w klimat.
Równie dobrym i oryginalnym pomysłem będzie zakup spinek z humorystycznym motywem, który nawiąże do przewodniego motywu ślubu, albo podkreśli hobby pana młodego.

Kolorystyka
Spinki należy dopasować do innych dodatków (klamry paska spodni, koperty zegarka). Całość powinna być albo srebrna, albo złota. Z kolei kolor spinek powinien współgrać z obuwiem i paskiem zegarka.

Z zegarkiem na ręku
Zegarek jest najważniejszym dodatkiem każdego mężczyzny. To swego rodzaju męska biżuteria, którą wielu mężczyzn lubi kolekcjonować. W przypadku, gdy przyszły pan młody rozważa założenie w dniu ślubu zegarka, powinien wybrać model na skórzanym pasku. Wersje sportowe (metalowy pasek, jaskrawa kolorystyka) będą stylizacyjnie złym wyborem.

Najlepiej postawić na brązowy lub czarny odcień paska i niezbyt dużą kopertą. Będzie elegancko i z wyczuciem.
Jeżeli lubicie styl retro, warto rozważyć założenie zegarka na łańcuszku. W takiej sytuacji w garderobie nie powinno zabraknąć kamizelki.