Artykuły powiązane

Czytając o Urban Wedding dochodzę do wniosku, że nie jest to żadne novum. Tego typu wesela są organizowane od paru ładnych lat. Teraz po prostu ten typ przyjęcia zyskał swoją nazwę i jako nowość zyskuje coraz większe zainteresowanie wśród osób przygotowujących się do swojego najważniejszego dnia. Czy ów trend zagości u nas na dobre czy też nie, czas pokaże. Póki co postaram się przybliżyć założenia miejskiego wesela.

Dla kogo?
Próbując zgłębić temat znalazłam informację mówiącą, że Urban Wedding to przyjęcia dla wymagających. Adresatami tego typu wesel i co równie ważne - ślubów - są młodzi, dynamiczni ludzie, z konkretną, własną wizją tego najważniejszego dnia w ich życiu.

Gdzie?
Miejscem przyjęcia weselnego, które będzie najbardziej odpowiadało stylowi Urban Wedding będzie elegancka sala restauracyjna lub bankietowa. Dość istotną kwestią jest możliwość spędzenia czasu na powietrzu.

Lokale dysponujące ogrodem lub opcjonalnie sale restauracyjne z obszernym, nowoczesnym tarasem wzorcowo wpiszą się w omawianą stylistykę.

Menu
W kwestii menu ma miejsce zdecydowane odejście od klasycznej, polskiej kuchni na rzecz wyszukanych, nowoczesnych potraw.

Zielone światło będą miały tematyczne stoły, a także drink bary z profesjonalną obsługą barmańską oraz szeroką ofertą drinków alkoholowych i bezalkoholowych.

Oprawa muzyczna
W tym przypadku bezwzględnie należy postawić na dj’a. Muzyczna oprawa przyjęcia weselnego powinna być oparta na nowoczesnych brzmieniach. Disco-polo, wszelkie biesiadne zapędy czy przyśpiewki znajdują się na czarnej liście Urban Wedding.

Oczepiny
W tym aspekcie są dwie możliwości. Pierwsza opcja to całkowita rezygnacja z oczepin. Najpewniej spodoba się to parom ultranowoczesnym. Inną możliwością jest pozostawienie tradycji oczepin, ale w wydaniu minimalistycznym. Innymi słowy sprowadza się to najczęściej do rzucenia przez pannę młodą bukietu, a przez pana młodego musznika,krawata czy muchy. Ewentualnie dochodzi jedna zabawa dla gości. Oczepiny w tym wydaniu są proste i krótkie.

Efekty specjalne
Przyjęcie w stylu Urban Wedding powinno być bogate w różnego rodzaju efekty specjalne i niespodzianki dla gości. Ciężki dym rozproszony na parkiecie sprawi wrażenie tańczenia w chmurach.

Gra światłem stworzy fantastyczny i niepowtarzalny klimat. Coraz częściej pary młode przygotowują dla zaproszonych specjalne pokazy zdjęć film lub podziękowanie, które prezentowane jest w przy użyciu projektora multimedialnego.

Dzieci pod opieką
Coraz częściej pary młode angażują na weselne przyjęcie zawodowych animatorów zabaw dla najmłodszych. Dzięki takiej opiece najmłodsi nie mają szans na nudę, a ich rodzice mogą oddać się weselnej zabawie.