Artykuły powiązane

W świecie mody ślubnej na stałe zagościły wszelkie ozdoby kwiatowe do włosów. Największą popularnością cieszą się wianki.

Idealnie skomponowane potrafią współgrać ze stylizacją i dodają uroku. Wianek jest nieomylnie kojarzony z dniem ślubu, jako najstarsze nakrycie głowy dla panny młodej, wykonywany niegdyś głównie z ziół i kwiatów, obecnie wraca z podwójną siłą podbijając serca kobiet.

Wianki ślubne niepodważalnie dodają delikatności i dziewczęcego wdzięku. Każde upięcie staje się bardziej zwiewne, lekkie i naturalne. Jeśli nie chcemy pełnych ozdób kwiatowych, idealnym rozwiązaniem będą grzebyki, półwianki, kokówki, będące subtelnym akcentem do całej stylizacji.

Kolorystyka ślubna opiera się głównie na bieli i kolorach pastelowych, aczkolwiek wszelkie odejścia w mocniejsze barwy są mile widziane. W tym sezonie królują style boho i rustykalny, opierające się na okazałych kompozycjach skąpanych w zieleni.

Bardzo naturalne, przepełnione pięknymi kwiatami, bujną zielenią tworzą niesamowite aranżacje. Kwieciste dodatki w tych stylach nadają charakteru uroczystości zaślubin i wesela, tworząc magiczną aurę i nietuzinkowy klimat.

Kwiaty tylko dla pani młodej? Oczywiście, że nie. Każdy z gości może mieć element roślinny np. kotylion, nawiązujący do głównego motywu kwiatowego. A co z panem młodym? Idealnym dodatkiem będzie butonierka pasująca do bukietu lub wianka wybranki.

Karina Dolska
Dolska Design


Modelka: Karolina Rumianowska

Fotograf: Kocięda na ślubach

MUA: Magda Soszyńska

Suknia: Hermenegilda presents

Wianki: DolskaDesign