Artykuły powiązane

Choker jest w ostatnim czasie jednym z najmodniejszych dodatków biżuteryjnych. Skoro tak, to może warto zastanowić się nad włączeniem go do ślubnej stylizacji.

Historia
Pierwsze chokery (choć z pewnością nosiły inną nazwę) pojawiły się już w XVIII wieku we Francji. W zależności od momentu w historii i miejsca te charakterystyczne ozdoby przyjmowały rozmaite znaczenie. Obecnie ten biżuteryjny dodatek nie ma żadnego drugiego dna czy symbolicznego przekazu. Można po niego swobodnie sięgać bez obawy, że będzie to źle odebrane.

Come back
Wielki powrót chokerów miał miejsce na początku lat dziewięćdziesiątych. Właśnie wtedy dziewczyny ponownie pokochały te specyficzne ozdoby. Obecnie chokery ponownie zaczęły święcić triumfy.

Co to jest?
Choker to inaczej naszyjnik noszony blisko szyi, na wzór obroży. Może być wykonany z rozmaitych materiałów – od aksamitki rozpoczynając poprzez koronkę, wstążkę, tasiemkę, sznurek, rzemyk na łańcuszku kończąc.

 


Chokery mogą być proste lub ozdobione różnorodnymi zawieszkami, kamieniami czy też ćwiekami. Zapinane albo zawiązywane. Pojedyncze lub oplecione wokół szyi dwa, trzy razy. Szerokie lub wąskie. Przy takiej różnorodności każda kobieta znajdzie coś idealnego dla siebie.

Kiedy?
Choker jest uniwersalną biżuterią. W zależności od modelu można go zakładać do stylizacji dziennych i śmiało po niego sięgać na wielkie, wieczorne wyjścia.

Dla kogo?
Jest to uniwersalna biżuteria, która podkreśli urodę i stylizację każdej kobiety, w każdym wieku. Jedyne na co należy zwrócić uwagę to długość szyi. Panie, które natura obdarzyła łabędzią szyją w chokerach będą prezentowały się najlepiej.

Do sukni ślubnej
Choker może być świetnym dopełnieniem ślubnej stylizacji. Możliwości będzie sporo. W zależności od pomysłu na siebie i wybranej kolorystyki możesz dobierać obróżki bardziej subtelne, węższe, jasne, koronkowe lub szerokie, zdecydowane i wyraziste w formie i kolorze. Tak naprawdę choker może być tym dodatkiem, który określi i zdefiniuje twój ślubny wizerunek.