Artykuły powiązane

Vintage to zwrot w stronę tradycji, nawiązani strojem i wszelkimi dodatkami do minionych epok. Lubicie takie klimaty? Jeżeli tak, to zorganizujcie swój wielki dzień w wydaniu retro i tym samym zafundujcie sobie i swoim gościom powrót do przeszłości!

W branży ślubnej styliści lansują styl retro od paru ładnych lat. I co ciekawe w każdym kolejnym roku ów trend zostaje podtrzymywany. Zapowiada się na to, że bieżący sezon będzie jeszcze bardziej przesiąknięty stylem vintage niż miało to miejsce dotychczas.

Dla niej
Chcąc nawiązać do stylu retro panny młode powinny postawić na modele sukien ślubnych o długościach maxi. Kreację powinna charakteryzować prostota, elegancja, subtelność oraz nieprzemijający wdzięk.

Tkaniny, które będą dominowały w modelach charakterystycznych dla stylu vintage to przede wszystkim koronki, satyny, tiule, a także aksamit. Kobiety zaproszone na ślub i wesele w klimacie retro mogą pokusić się o suknię midi z wyraźnie zaznaczoną talią i szeroką spódnicą. Kreacje sięgające stóp nawiązujące do hollywoodzkiego stylu i szyku będą także jak najbardziej trafionym wyborem.

Spinki i opaski
W kwestii ozdoby włosów wybór będzie ogromny. Panna młoda wybierając welon powinna w pierwszej kolejności rozważyć długi, koronkowy z woalem zasłaniającym twarz.

Zamiast welonu można śmiało rozważyć choćby kapelusz, toczek, fascynatory z woalką, piórami...

...perłami, wszelkie opaski do włosów, wianki oraz duże spinki czy ozdobne grzebyki stylizowane na styl vintage lub odziedziczone po babciach.

Męski szyk
Klasyka elegancji - tak można w skrócie określić to, co czeka na wszystkich panów. Zarówno pan młody, jak i inni zaproszeni mężczyźni chcący nawiązać strojem do minionych epok, powinni postawić na eleganckie garnitury, kamizelki,muchy, szelki, poszetki, czyli w zasadzie elementy stroju, o których piszę ostatnio dość często, a które jak widać są niezwykle szykowne.

Co w sposób wyjątkowy podkreśli retro stylizację każdego pana? Kapelusze, cylindry i laseczki będą stanowiły niezwykle stylowe dodatki, a mężczyźni wyposażeni w takowe akcesoria będą wyglądali obłędnie.

Dekoracje
Na tym polu niezwykle ważna będzie dbałość o wszelkie szczegóły. Myśląc o akcesoriach w stylu retro mam przed oczami dekoracje na bazie ponadczasowych i eleganckich pereł i koronek. Sprawdzą się również kieliszki, szklanki, wazony i inne naczynia wykonane z kryształu. Kolorowa porcelana podkreśli klimat vintage. Świeczniki z długimi, smukłymi świecami czy dekoracje na bazie piór nawiązujące do lat dwudziestych to będzie to!

Papeteria ślubna z ozdobą a'la stara broszka sprawi, że zaproszenia, winiety i wszelkie inne wydruki będą nawiązywały do wyznaczonego kierunku.

Kwiaty
Najbardziej odpowiednie będą róże, lilie i gipsówka. Kolorystyka dość ograniczona. Najlepiej poruszać się w obszarze pasteli, odcieni kości słoniowej, kremów, bieli oraz delikatnego różu. Co jeszcze? Chcecie, aby vintage był obecny na każdym etapie ślubu? Zarezerwujcie zabytkowy samochód, który zawiezie was na ceremonię i salę weselną, a dj poproście o przygotowanie repertuaru nawiązującego do wybranego przez was okresu (lata dwudzieste, pięćdziesiąte, sześćdziesiąte, etc).