Artykuły powiązane

Przedstawiamy kolejny z dziesięciu najważniejszych kolorów tego roku. Island Paradise (14-4620) to zaproszenie do odpoczynku, tropikalnych uniesień i ucieczki na ciepłą wyspę. Bardzo mi się podoba ten pomysł.

Trzeba przyznać, że przedstawiciele Pantone trafnie odczytują społeczne nastroje, oczekiwania, potrzeby i cele. Wybierając przewodnie kolory nawiązują do globalnych wydarzeń i trendów. Barwy ogłoszone przez nich jako wiodące odgrywają zauważalną rolę w życiu codziennym, mają nas zmotywować, podnieść na duchu czy tchnąć nową energię. Nie inaczej jest z Island Paradise.

Symbolika
Przedstawicielka Pantone określa Island Paradise jako metaforę ucieczki, o której marzy każdy z nas zaczynając kolejny, rutynowy dzień pracy. Chłodny odcień zbliżony do turkusu jest orzeźwiający, optymistyczny, świeży, łagodny i spokojny. Przywodzi na myśl tropiki, zachęca do marzeń. Niebiesko-zielony kolor jest synonimem rozwoju, motywuje do spontanicznego podejmowania decyzji, rozwijania skrzydeł, porzucenia lęku.

W duecie
Chłodny Island Paradise najlepiej łączyć z ciepłymi barwami. Turkusowy błękit będzie dobrze wyglądał w zestawieniu z czerwienią, brązem, złotem, ale również z mocnym indygo. Island Paradise stworzy piękny i subtelny duet z neutralną bielą.

Ślubne przestrzenie
Island Paradise jest idealny jako przewodnia barwa ślubu i wesela. Jeżeli dodatkowo podejmiecie decyzję o organizacji przyjęcia tematycznego (morskiego lub w klimacie tropikalnym) macie w zasadzie gotowy przepis na fantastyczne dekoracje i dodatki.

Od A do Z
Island Paradise w weselnym wydaniu będzie niezwykle wdzięczny i może pojawić się w zasadzie wszędzie.

Od wydruków (zaproszenia, winietki, podziękowania), strojów pary młodej (szelki, mucha, pasek do sukni, fascynator, wianek, bukiet)...

...ubioru druhenek (eteryczne, błękitne sukieneczki) czy gości, poprzez catering (drinki na bazie curacao, tort, candy bar z makaronikami, żelkami, piankami w błękitnym kolorze)....

...na dekoracjach skończywszy (nawiązanie do morskiej lub tropikalnej tematyki, muszle, błękitne, ozdobne butelki, kwiatowe kompozycje, serwety, zastawa, etc).