Artykuły powiązane

Instytut Pantone to amerykański gigant, z którego zdaniem liczą się w zasadzie wszyscy przedstawiciele szeroko rozumianej sztuki użytkowej, mody, architektury i designu.
Przewodnie kolory typowane rok rocznie przez Pantone w istocie mają znaczący wpływ na to co dzieje się w otaczającym nas świecie.

W poprzednim numerze poznaliście dwa z dziesięciu odcieni na bieżący sezon - Flame i Pink Yarrow. Dzisiaj przez wami prawdziwy powiew wiosny w postaci Greenery, który został okrzyknięty kolorem 2017 roku!

Zdaniem Pantone
Podczas dorocznej prezentacji przedstawiciele Pantone przedstawiają opisy charakteryzujące poszczególne odcienie. Greenery (15-0343) to „odświeżająca i odżywcza zieleń, która jest symbolem nowego początku”. Ale to nie wszystko. Greenery symbolizuje odrodzenie, ma przywoływać na myśl pierwszy powiew wiosny, rozkwit, głęboki oddech, zdrowie, witalność, odnowę, świeżość. Ale także harmonię, bezpieczeństwo, spokój, komfort, szczęście i nadzieję. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Kontrowersje
W Internecie można znaleźć opinie mówiące, że przewodni odcień bieżącego roku pomimo bardzo optymistycznej charakterystyki jest kolorem problematycznym. Ciemne chmury zgromadziły się zwłaszcza w odniesieniu do branży modowej. Ja bym nie panikowała.

Zieleń w połączeniu z kroplą barwy żółtej, czyli Greenery nie będzie z pewnością uniwersalnym odcieniem, jednak w mojej ocenie znajdzie grono swoich wiernych wielbicieli.

Ślub z Greenery?
Wbrew pozorom w ślubno-weselnej rzeczywistości Greenery odnajdzie się znakomicie. Będzie wręcz wymarzonym kolorem dla przyjęć, których tematami przewodnimi będą między innymi ekologia, natura, klimat wiejski, rustykalny, leśny czy parkowy. Generalnie wszystko, co nawiązuje do przyrody, rozkwitu, ekologii, życia w zgodzie z naturą.

Zieleń w natarciu
Jeżeli Greenery was zaintrygował, ale jeszcze nie nastąpił etap fascynacji tym kolorem, możecie wykorzystać go w scenerii swojego ślubu i wesela jako mocny, naturalny akcent czy tło. W obecnym sezonie zieleń generalnie jest na topie. Podwieszone zielone, roślinne akcenty będą przepięknie wyglądały i stworzą wyjątkowy nastrój sali weselnej.


Bukiet ślubny stworzony z ziół, zielonych zbóż, traw, z dodatkiem gałązek z soczystymi w swoim odcieniu listkami będą bezpośrednim nawiązaniem do przewodniego koloru roku.

Zielono w stylizacji
Greenery może zaistnieć w ślubnej stylizacji jako mocny akcent (suknia – tylko dla odważnych!) lub jako drobny dodatek. Zielone pantofelki? Dlaczego nie?

Pięknie będzie wyglądała biżuteria z zielonymi kamieniami. Zielony odcień lakieru do paznokci także będzie intrygujący. Odważniejsze z was mogą zdecydować się na zieleń w makijażu. Aby nie było rozczarowań umówcie się na próbny make-up. Wisienką na torcie niech będzie świeży, zielony zapach perfum na twojej skórze.

Łączymy
Z jakimi kolorami najlepiej zestawić Greenery? Pantone proponuje połączenie go z metalicznymi, pastelowymi, naturalnymi odcieniami. Oni wiedzą, co mówią.