Artykuły powiązane

Boże Narodzenie jest magiczne pod każdym względem. Nic więc dziwnego, że wiele par właśnie świąteczne dni końcówki roku wybiera na termin swojego ślubu. W jaki sposób zaakcentować bożonarodzeniowy klimat w dekoracjach stołu weselnego? Jakie akcesoria podkreślą ten wyjątkowy czas? Oto nasze propozycje.
 
Klasycznie
Czyli w odcieniach czerwieni. To klasyka sama w sobie. Przewodni kolor może pojawić się przede wszystkim na obrusie i ozdobnym bieżniku. Biała zastawa rozjaśni stół, a świąteczny stroik na bazie zielonych iglaków z dodatkiem czerwonej świecy i utrzymanych w tym samym kolorze ozdobnych perełek przywoła bożonarodzeniowy klimat.
 
 
Jeżeli to wam nie wystarczy możecie uzupełnić dekoracje stołu o poisencję, czyli gwiazdę betlejemską. Co ciekawe ta typowo bożonarodzeniowa roślinka występuje w wielu odmianach kolorystycznych - od najbardziej rozpowszechnionej czerwonej, poprzez różową, kremową, na białej skończywszy.
 
Dominacja srebra
Co powiecie na srebrne dodatki? Powieje zimą i mrozem ;) Srebrne serwety z dodatkiem posrebrzonych pałeczek cynamonu, całość przewiązana ozdobną tasiemką i zwieńczona bieloną gałązką z dodatkiem perełek na tle białej zastawy obiadowej będą wyglądały niezwykle klimatycznie.
 
 
Lubicie niebanalne rozwiązania? Oto jedno z oryginalniejszych pomysłów na winietki. Kartonik z reniferem połączony srebrną rafią, a całość przypięta mini klamerką (oczywiście srebrną) do kieliszka. Nie dość, że niebanalnie, to jeszcze utrzymane w świątecznym klimacie! Aby złamać srebrną dominację na stole weselnym można umieścić gałązki iglaków oraz białe lampiony na tealighty lub małe świeczki.
 
Kryształowy deszcz
Trzecia propozycja to elementy imitujące kryształki w towarzystwie srebra i bieli. Srebrne obrus i bieżnik wraz z srebrno -białą zastawą będą stanowiły bazę. Uzupełnieniem tej wizji będą białe świece opasane srebrną tasiemką, białe serwety z dodatkiem srebrnej wstążeczki i gałązki frezji i oczywiście przezroczyste, lśniące kryształki.
 
 
Pojedyncze rozsypane na stole lub zawieszone nad stołem w formie delikatnych girland dodadzą uroku. Do kryształków można dobrać dekoracyjne szklane kule, w środku których będzie można umieścić małe świece lub kwiaty.
 
Ze złotym akcentem
Złoto to kolejny kolor, który kojarzy się z okresem bożonarodzeniowym i który będzie świetnie wyglądał na stole weselnym. Bieżnik ozdobiony złotymi gwiazdki a’la płatki śniegu przywoła na myśl świąteczny klimat.
 
 
Złote świece, serwety, renifery, ozdobne tasiemki, ornamenty na szklankach i talerzach będą nawiązywały do podstawowego koloru.
 
 
Uzupełnieniem mogą być białe i srebrne dodatki. Całość będzie wyglądała niezwykle szykownie. Planując ten wyjątkowy dzień, warto wykorzystać bożonarodzeniową magię i wprowadzić do dekoracji ślubno-weselnych świąteczne akcesoria.
 
 
Po pierwsze dzięki takiemu rozwiązaniu nie będziecie musieli zastanawiać się nad tematem przewodnim. Po drugie wykorzystując konkretne dodatki przywołacie podczas waszego przyjęcia weselnego fantastyczny klimat świąt.