Artykuły powiązane

Baskina to falbana, która jest doszyta do górnej części garderoby kobiecej (bluzki, żakietu) na poziomie talii. Sięga od pasa do linii bioder. Może być rozkloszowana, przymarszczona, rozcięta lub układana w fałdy.

Niewątpliwe zalety
Baskinka jest niezwykle kobiecym elementem garderoby. Co ważne ma jedną, niepodważalną zaletę, która przemówi do wyobraźni każdej kobiety - podkreśla i wyszczupla talię. Odpowiednio dobrana nada sylwetce jakże pożądany kształt klepsydry.

Od święta
Baskinka świetnie sprawdzi się w ślubnej odsłonie. O tym szykownym dodatku mogą pomyśleć kobiety, którym zależy na ukryciu niedoskonałości na linii bioder oraz brzucha. Baskinka jest dedykowana również paniom, które mają chłopięcą figurę. Odcięcie w pasie spowoduje, że talia zostanie podkreślona i optycznie zwężona.

Ślubne wariacje
W kreacjach dla panien młodych baskinka najpiękniej będzie wyglądała w zestawieniu z wąskim dołem. Przy spódnicy o długości maksi jej dolna część powinna być rozszerzona. Wersja mini może pozostać wąska lub rozkloszowana, wielowarstwowa. Krótkie sukienki świetnie sprawdzą się w upalne dni lub w przypadku ślubów cywilnych.

Na co dzień
Po bluzki z baskinką śmiało można sięgać nie tylko od święta. Zestawione z szortami, wąskimi lub rozkloszowanymi spódnicami, ale także z długimi spodniami typu rurki baskinka zaistnieje w pełnej krasie.

Proporcje
Decydując się na bluzeczkę z falbanką, należy pamiętać o zachowaniu właściwych proporcji. Źle dobrana dolna część garderoby może je zachwiać (szerokie spodnie skrócą sylwetkę i poszerzą biodra).

Z paskiem
Aby jeszcze bardziej wydobyć smukłość talii, załóż pasek. Ważne, aby był dość wąski. Szeroki może zaburzyć proporcje sylwetki.

Kobiecość w stu procentach
Baskinka źle znosi męskie dodatki do stroju. Zakładając bluzkę z falbanką zrezygnuj z butów na płaskiej podeszwie (lepiej sprawdzą się obcasy, a najlepiej szpilki), dżinsów i odzieży typu oversize. Postaw na krój blisko ciała i kobiece akcesoria.