Artykuły powiązane

Kwiaty słonecznika wniosą w nasze życie mnóstwo słońca nawet w najbardziej pochmurne dni. Jeżeli tęsknicie za piękną aurą, a właśnie podczas zimowych miesięcy odbędzie się najważniejszy dzień waszego życia, wybierzcie słoneczniki na motyw przewodni ślubu i wesela. Duże, majestatyczne, wyraziste. Słoneczniki będą idealnie wpisywały się w styl wesel nawiązujących do natury - rustykalnych, wiejskich, eko, boho chic. Co ciekawe równie dobrze odnajdą się w eleganckich wnętrzach.
 
 
Z umiarem
Klasyczne słoneczniki każdorazowo będą stanowiły mocny akcent. Dlatego też we wszelkich dekoracjach należy ich używać umiejętnie. Jeżeli będziecie mieli wątpliwości względem dużych kwiatostanów, możecie zdecydować się na odmiany mniejsze lub wręcz miniaturowe.
 
Z bukietem w dłoniach
Kompozycja dla panny młodej może zostać stworzona wyłącznie ze słoneczników. Same ze sobą będą się świetnie czuły i tak samo będą wyglądały. Jeżeli chciałybyście wprowadzić inny kolor, wybór będzie dość spory. Nasycony, żółty odcień świetnie skomponuje się z bielą, różem, błękitem, ale także z typowymi, jesiennymi odcieniami – bordowym, rdzawym, pomarańczowym i zielenią. Nie zapomnijcie o bukietach dla druhen oraz przypinkach do butonierki.
 
 
Panna młoda
Panna młoda może zadecydować o włączeniu słonecznego akcentu do swojej stylizacji. Dobrym pomysłem będzie np. biżuteria z kwiatami słonecznika. Kolczyki, zawieszka, bransoletka – z pewnością będzie można znaleźć dodatki, które wpadną wam w oko. Innym akcentem mogą być eleganckie pantofelki w ciepłym, żółtym kolorze. Możesz rozważyć również dodatki do fryzury na bazie słonecznikowych kwiatów. Jeżeli znajdą się blisko twarzy, bądź pewna, że jest to kolor, który  dobrze współgra z twoją urodą.
 
Papeteria i inne wydruki
Słonecznikowe cudeńka koniecznie powinny zagościć na weselnych stołach. Zacznijcie od drukowanych drobiazgów, na których będzie widoczny kwiat słonecznika. Winietki, menu weselne, opakowania na upominki, bileciki z podziękowaniami dla gości, oznakowanie i numeracja stołów, zawieszki, etykiety na alkohole, etc. Nie zapomnijcie o zaproszeniach ślubnych z adekwatnym motywem!
 
Kwiaty tu, kwiaty tam
Żywe kwiaty słoneczników mogą być ozdobą np. krzeseł dla gości oraz każdego nakrycia.
 
 
Na stołach słoneczniki powinny się pojawić w wazonach, butelkach lub innych szklanych, ozdobnych naczyniach. Pięknie będą wyglądały same główki kwiatów w szklanych kulach. Słonecznikowe girlandy lub kwiaty podwieszone do sufitu uzupełnią dekorację sali weselnej.
 
 
Słodkości
Motyw słonecznika powinien znaleźć się na tradycyjnym weselnym wypieku. Jeżeli będzie wam mało, zamówcie babeczki, muffinki i inne słodkości w kształcie słonecznikowego kwiatu lub z takowym zwieńczeniem.
 
 
Dziękujemy za przybycie
Słonecznikowy motyw sam narzuca różne rozwiązania. Tak będzie m.in. w przypadku upominków dla gości. Nasiona słonecznika, ziarna słonecznika będą strzałem w dziesiątkę. Możecie także podarować gościom mini chlebki lub ciasteczka ze słonecznikiem. Babeczki, na górze których będzie widoczny kwiat z masy marcepanowej imitujący słonecznik będzie przemiłym, słodkim wspomnieniem waszego wesela.