Artykuły powiązane

Oto kolejny z wielkiej dziesiątki kolorów, które zdominowały bieżący rok. Przedstawiam Snorkel Blue (Pantone 19-4049).

Kilka lat temu jednym z najmodniejszych odcieni były kobalt i indygo, do których Snorkel Blue nawiązuje swoją barwą. Ten głęboki, majestatyczny kolor kryje w sobie ogrom możliwości i wbrew pozorom może fantastycznie się odnaleźć w dość nieoczywistych odsłonach. Zobaczmy jak będzie się prezentował w ślubno-weselnej scenerii.

Definicja
Jak podaje Instytut Pantone odcień został zainspirowany klimatami marynistycznymi, jednak podany w bardziej wesołej i energetyzującej odsłonie. Sama nazwa sugeruje wakacyjny relaks i jest namową do ucieczki.

W zestawieniach
Dla atramentowego Snorkel Blue właściwym towarzystwem będą Buttercup, Peach Echo oraz Iced Coffee. Tak przynajmniej twierdzą fachowcy z Instytutu Pantone. A oni raczej wiedzą, co mówią.

Stroje
Suknie w kolorze elektryzującego kobaltu oczarują każdego. Takie kreacje będą idealne dla druhen i dla zaproszonych na ślub pań w każdym wieku.

Snorkel Blue jest również świetnym odcieniem dla mężczyzn. Garnitury w kolorze marynarskiego granatu będą eleganckie i twarzowe.


Panna młoda może rozważyć dodatki w omawianym odcieniu. Paleta możliwości jak zawsze jest przeogromna – od dodatków do ślubnej sukni (szarfy, narzutki, szale, etc), przez ozdoby włosów (kwiaty, fascynatory, opaski, wstążki), na butach czy torebkach kończąc.

Stoły, dekoracje
Obrusy, bieżniki, serwety to pierwsze skojarzenia, jakie pojawiają się myśląc o weselnych stołach z użyciem morskiej głębi Snorkel Blue. W ramach dekoracji rozważcie oczywiście świece, ale także kolorowe kryształy, girlandy, wstęgi.

Kwiaty
Snorkel Blue znakomicie odnajdzie się w bukiecie ślubnym oraz wszelkich kwiatowych dekoracjach i dodatkach. Do wyboru będzie całkiem spore grono kwiatów nawiązujących swoim odcieniem do omawianego koloru.

Na pierwszym miejscu wymienię niebieską hortensję, w której jestem zakochana od ubiegłego roku. Jest przepiękna, cudownie nasycona kolorystycznie, w bukiecie będzie prawdziwą ozdobą.

Poza tym do wyboru będą m.in. róże, storczyki, margaretki, irysy, hiacynty oraz coraz modniejsze ostróżki i agapant. Wiosną dodatkowo szafirki.

Biżuteria
W odcieniu kobaltowym będzie bardzo majestatyczna. Pierścień, kolczyki, bransoleta, zawieszka wysadzane kamieniami w kolorze granatowym będą stanowiły przyciągający wzrok dodatek.

Podkreślić urodę
Snorkel Blue może się wydawać zbyt ciężkim, aby użyć go w makijażu. Jednak, jeżeli zostanie umiejętnie wykorzystany, podkreśli urodę panny młodej. Kreska na powiekach, paznokcie na dłoniach i stopach w kobaltowych wariacjach będą ciekawym pomysłem.