Artykuły powiązane

Będzie dość nietypowo, ale może pomysł na wykorzystanie sukulentów na ślubie i weselu wyda się niektórym z was intrygujący i ciekawy. Zobaczcie jaki potencjał leży w tych niepozornych roślinkach.

Podając za Wikipedią sukulenty (łac. succulentus – soczysty) to rośliny gruboszowate, które przystosowały się do życia w warunkach ograniczonej dostępności do wody. Do najpopularniejszych należą agawa, aloes, patyczak, grubosze czy eszeweria.

Dla wybrańców
Kompozycje i dekoracje z wykorzystaniem sukulentów skradną serce raczej nielicznym. To propozycje dla minimalistów, którzy cenią prostotę i czystość formy.

Zaskakująco duży wybór
Pary, które zdecydują się mimo wszystko na te oryginalne dodatki, będą miały wcale nie mały wybór. Sukulentów jest mnóstwo, a co za tym idzie wielość kształtów i deseni może was zaskoczyć.
Kolorystyka będzie równie szeroka - od odcieni mięty, butelkowej zieleni, brązu, bordo po szarości.

Niewątpliwe zalety
Sukulenty to fantastyczne, bardzo wytrzymałe rośliny, którym niegroźne są i niskie i bardzo wysokie temperatury. Dlatego też będą idealnie nadawały się do letnich, jesiennych, a także zimowych bukietów ślubnych. Upały i przymrozki nie dadzą im rady, w wyniku czego bukiet będzie wyglądał nieskazitelnie przez cały czas.

Doborowe towarzystwo
Chcąc załagodzić nieco surowy wygląd sukulentów można je połączyć z innymi roślinami. Róże, storczyki, piwonie, jaskry, eustomy, a nawet tulipany czy bzy - w zasadzie każdy kwiat w towarzystwie sukulentów stworzy piękny bukiet. Kompozycję można wzbogacić drewnem, sznurkami i innymi naturalnymi materiałami.

Od bukietu po upominki
Sukulenty mogą znaleźć najszersze zastosowanie na ślubie i weselu. W zasadzie mogą stać się motywem przewodnim (dla par, które kochają tego typu rośliny i uprawiają je w szerokim zakresie
w domu może to być dobry pomysł). Mogą się pojawić w bukietach dla panny młodej i druhen i przypinkach do butonierki dla orszaku pana młodego.

Na bazie tych oryginalnych roślin florysta może przygotować fantazyjne dekoracje stołów weselnych, auta oraz kościoła.

Motyw przewodni może zawitać także na torcie weselnym. Natomiast mini sukulenty w maluteńkich doniczkach lub ozdobnych filiżankach mogą posłużyć jako podstawki pod winietki i być jednocześnie upominkami dla gości. Takie dwa w jednym :)