Artykuły powiązane

Poszetka zyskuje coraz więcej zwolenników. Co ciekawe jej urokowi ulega również spore grono pań, które na mężczyznę noszącego poszetkę w brustaszy spoglądają jakby inaczej. Ten męski dodatek, który ma bogatą historię został ponownie odkryty przez elegantów zaledwie kilka lat temu. Obecnie szturmem zdobywa polskie salonu. Czym jest poszetka, jak się ją nosi, z czym łączyć a do czego nie pasuje. Jeżeli jesteście tego ciekawi zapraszam do lektury.

 

 

Definicja
Przytaczając definicję w oparciu o Wikipedię poszetka, z francuskiego „pochette”, to ozdobna chusteczka, którą mężczyźni noszą w górnej, zewnętrznej kieszonce marynarki, tak zwanej brustaszy (z niemieckiego brust – pierś, tasche - kieszonka).

Z czym i jak łączyć?
Poszetkę można zestawiać z krawatem lub muchą, można ją nosić również solo. W łączeniu dwóch dodatków najbardziej istotną kwestią jest odpowiednie dobranie akcesoriów, które muszą do siebie pasować. Słowo „pasować” należy rozumieć jako nawiązanie stylistyczne - uzupełnienie lub też skontrastowanie. Co najważniejsze - poszetka i krawat lub mucha nie powinny być uszyte z tej samej tkaniny. Jest to uważane za modowe faux pas.

 

 

W bieli
wyjścia w nowej modowej przygodzie. Jest uniwersalna i najłatwiejsza do noszenia. Ze względu na kolor nie można jej źle zestawić z krawatem, ponieważ pasuje do wszystkiego. Nie wymaga też dużego doświadczenia w kwestii składania. Tego rodzaju poszetki uszyte są z lnu. Nosi się je złożone w subtelnie wystający z brustaszy pasek, tzw. TV Fold.

 

 

Wzorzyście i kolorowo
Kolorowe poszetki uszyte są z jedwabiu. Wzorzyste zestawia się raczej z jednolitymi kolorystycznie krawatami. Idealnie uzupełnią i nadadzą charakteru każdej męskiej stylizacji zarówno dziennej, jak i wizytowej.

 

 

Wykończenie
Jest niezwykle istotne i po nim można wnieść czy produkt jest wykonany zgodnie z przyjętymi modowymi standardami. O co chodzi? O obszycie chusteczki. Brzegi poszetki powinny być obszyte w rulonik do wewnątrz. Takie wykończenie możliwe jest do wykonania wyłącznie ręcznie, nie maszynowo. Dlatego też końcowa cena tego dodatku wynosi od kilkudziesięciu do nawet 150zł za sztukę.

 

 

Układanie
„Zabawa” z poszetką może być niezwykle wciągająca. Nie dość, że istnieje ogromny wybór wzorów, to elegancki mężczyzna będzie mógł nosić ten szykowny dodatek na wiele sposobów. W Internecie można znaleźć opracowane pieczołowicie ściągi z prawidłowego układania poszetek. edne wzory są łatwiejsze, inne wymagają sporego doświadczenia.