Artykuły powiązane

 

 

Odpowiednio wcześniej
Poszukiwania kreacji warto zacząć przynajmniej na około pół roku przed wyznaczonym terminem ślubu (oczywiście zakładając, że data jest odległa). Rzadkością jest dokonanie wyboru od ręki. Należy zakładać, że na same wizyty w salonach ślubnych będziesz musiała poświęcić kilkanaście, a może nawet kilkadziesiąt godzin. Dokonanie wyboru to jedno, potem będzie potrzebny czas na przymiarki i wszelkie niezbędne poprawki. Zanim wybierzesz się do salonów z modą ślubną zadzwoń i umów się na wizytę. W przeciwnym razie najpewniej skończy się na oglądaniu kreacji na manekinach lub wieszakach, a o przymiarkach będziesz mogła zapomnieć.

 

 

Rybka, princessa czy grecka bogini?
Zanim wybierzesz się do salonów ślubnych sprawdź jakie są podstawowe fasony ślubnych kreacji. Jest ich kilka i na nich oparte są wszelkie wariacje na temat poszeczgólnych modeli. W Internecie można znaleźć mnóstwo informacji na ten temat wraz z wskazówkami, który fason bezie pasował do jakiej figury. Jeżeli lubisz podążać za trendami w modzie, poszukaj artykułów na temat bieżących najmodniejszych krojów, kolorów i akcesoriów w ślubnych kreacjach. Takie rozeznanie znacznie ułatwi wybór konkretnych modeli podczas wizyt w salonach.

Bez pośpiechu
Pośpiech nigdy nie jest naszym sprzymierzeńcem. A gdy trzeba podjąć decyzję co do wyboru najważniejszej kreacji w życiu, nie może być o nim mowy. Przed wybraniem się na poszukiwania sukni ślubnej zaopatrz się w dobry humor i dużo wolnego czasu. Jeżeli masz taką możliwość weź dzień wolnego, żeby spokojnie odwiedzić wybrane salony i oddać się przymierzaniu kolejnych kreacji. Pamiętaj o odpowiedniej bieliźnie oraz o butach (wysokość obcasów powinna być taka, jaką przewidujesz w dniu ślubu).

 

 

Sprawdzam!
Jeżeli któraś suknia wpadnie ci w oko, weź ją pod lupę. Przespaceruj się w niej po salonie, usiądź na krześle czy fotelu, przykucnij, podskocz parę razy. Zobacz czy w trakcie nic cię nie uwierało, a po zakończeniu „gimnastyki” wszystko znajduje się na swoim miejscu. Suknia ślubna oprócz tego, że ma być piękna musi być przede wszystkim wygodna i pozwalać na swobodne poruszanie się.

Na zamówienie
W sytuacjach gdy nie znajdziesz wymarzonej sukni lub masz niestandardową rozmiarówkę, warto rozważyć uszycie kreacji na miarę. Wbrew pozorom takie rozwiązanie może zająć więcej czasu i więcej zaangażowania (częstotliwość przymiarem może być większa). Decydując się na szycie na miarę wybierz sprawdzony salon. Dzięki temu będziesz mogła być spokojna co do realizacji projektu.

 

  

Wybór dokonany
Gdy już zdecydujesz się na konkretną suknię, określ terminy przymiarek, kwestie płatności (zaliczki, ostateczne rozliczenie) oraz datę odbioru gotowej kreacji. Możesz ewentualnie podpytać o koszt czyszczenia sukni po ślubie. Należy zrobić to jak najszybciej. Wówczas zabrudzenia będą łatwiejsze do usunięcia.