Artykuły powiązane

Dobrana para
Chcąc właściwie dobrać krawat do ubioru, punktem wyjścia powinien być garnitur. Klasyczne marynarki dobrze będą się komponowały ze delikatnym krawatem w jednolitym kolorze.

W jednej tonacji
Śmiałym, ale dobrym pomysłem jest zestawienie ze sobą koszuli i krawata z jednego koloru. Należy pamiętać, aby w stroju pojawił się mały element, który ożywi całą stylizację. Kolorowa przypinka do butonierki będzie dobrym wyborem.

 

 

Klasyczne szarości
Kolor szary jest fantastyczny, ponieważ pasuje w zasadzie każdemu bez względu na płeć, wiek czy urodę. Oprócz czarnych i granatowych, szare krawaty należą do puli najbardziej klasycznych i uniwersalnych. Dobrze wyglądają w zestawieniu z jasnym odcieniem koszuli i świetnie podkreślają karnację.

Ostro bijący po oczach
Stosunkowo często panowie, chcąc dopasować swój strój do dodatków wybranki, decydują się na jednobarwny, wyrazisty w kolorze krawat, który pasuje do kwiatów w bukiecie czy elementów ozdobnych sukni ślubnej. Ostre, wyraziste kolory (np. fuksja, intensywny róż, turkus, czerwień, etc) potrafią być problematyczne i z pewnością nie będą pasowały każdemu. Czasami zamiast eksperymentów, lepiej postawić na sprawdzone rozwiązania.

Elementarne zasady
Ślubny krawat powinien być uszyty z naturalnych tkanin z jedwabiem na czele. Po zawiązaniu krawat powinien sięgać czubkiem spodni (nie powinien być ani krótszy ani dłuższy).

 

 

Czy wiesz, że...

  • Krawat musi być za każdym razem wiązany od nowa. Wielokrotne zdejmowanie go bez rozwiązywania deformuje węzeł.
  • Zabrudzony lub poplamiony krawat można prać wyłącznie chemicznie. Jedwabny krawat nie lubi żelazka. Pod jego ciężarem zatraca swoją obłość brzegów, a raz zaprasowane na płasko brzegi, już nigdy nie odzyskają swoich właściwych kształtów.