Artykuły powiązane

 

To kolejny odcień, który będzie królował w bieżącym sezonie. Przynajmniej tak twierdzi amerykański Instytut Pantone, który raczej nigdy się nie mylili w swoich prognozach. Lilac Gray, czyli liliowa szarość (Pantone 16-3905) to kolejny z dziesięciu uspokajających kolorów, który będzie modny w tym roku.

Intrygująca szarość
Na pierwszy rzut oka Lilac Gray jest raczej niepozorny, jednak drzemie w nim spory potencjał. Wszystko przez połączenie klasycznej, neutralnej i uniwersalnej szarości z liliowym odcieniem, który delikatnie go ożywia i ociepla.

 

 

Kolor przewodni
Lilac Gray świetnie sprawdzi się jako przewodni odcień ślubu. To jeden z tych kolorów, który uszlachetni i doda klasy zarówno kreacjom państwa młodych, drużbom, ale też dekoracjom i wszelkim dodatkom.

Dobre połączenie
Lilac Gray będzie tworzył zgrany duet z wszelkimi odcieniami różu, fioletu i szarości. Śmiało można go połączyć także z kolorem białym, zielonym, żółtym oraz srebrem. Jak widzicie ten niepozorny odcień daje dużo możliwości kreacji i finalnie zaskakujące zestawienia, które stworzą stylowe rozwiązania.

 

 


Liliowa szarość będzie prawdziwą ozdobą candy baru, tortu weselnego, a także słodkich upominków dla gości. Weselne wypieki w postaci babeczek czy muffinek mogą być zwieńczone kremem w kolorze zbliżonym do Lilac Gray. Lizaki, pianki, landrynki, makaroniki robione na zamówienie także powinny być w przewodnim kolorze. Innym pomysłem na wykorzystanie Lilac Gray na weselnym stole będzie wykorzystanie dodatków – wstążek, pater, papierowych foremek, serwetek, wizytówek z nazwami poszczególnych słodyczy czy potraw - w wybranym odcieniu.

Dodatki
Gdzie jeszcze może pojawić się szlachetny Lilac Gray? Z pewnością na zaproszeniach oraz wszelkich innych wydrukach - winietkach, wizytówkach, serwetkach, papierowych ozdobnych kulach, podziękowaniach dla gości, etc. Idąc dalej można postarać się np. o obrusy czy zastawę w wybranym odcieniu.

 

 

Idąc dalej
Może suknie ślubne w liliowych szarościach nie będą hitem, ale już suknie dla druhenek w tym odcieniu sprawdzą się doskonale. Panna młoda z kolei może do klasycznej, białej kreacji dobrać ozdobną szarfę w szarościach przełamanych fioletem. Innym subtelnym dodatkiem będzie lakier do paznokci czy cień do powiek w odcieniu Lilac Grey. Rozważcie również bukiet ślubny z kolorem przewodnim. Kompozycja łącząca róż, biel, ciemny fiolet, zieleń i wstążkę będzie dobrym zwieńczeniem stylizacji.