Artykuły powiązane

 

W każdym sezonie ogłaszane są najgorętsze motywy ślubne danego roku. Nie inaczej jest teraz. Przedstawiamy to, co będzie najbardziej trendy w nadchodzących miesiącach.
Jeżeli przygotowujecie się do ślubu, chcecie, aby był on utrzymany w konkretnym klimacie, ale nie macie pomysłu na temat przewodni, może zainspirują was zapowiedzi na najbardziej modne motywy ślubne na bieżący sezon. Oto one.

 

 

Szum fal i wiatr we włosach
Czyli ślub na plaży. Jest coraz bardziej modny wśród osób planujących zamążpójście. Teraz okrzyknięty dodatkowo jako jeden z najbardziej trendy. Biorąc pod uwagę bogatą ofertę nadmorskich ośrodków, warto rozważyć powiedzenie sakramentalnego „tak” na hotelowej plaży, z szumem morza w tle. Kolorystyka takiego wesela będzie oparta na bieli, granacie, czerwieni (motywy marynarskie). Idąc o krok dalej można zorganizować nadmorski ślub i wesele w klimacie hawajskim. Wówczas powinny dominować typowe odcienie tych rajskich wysp – seledyny, pomarańcze, róże, czerwienie, zielenie, turkusy i żółcie. Pamiętajcie o odpowiednim, tematycznym menu z rybami i owocami morza w roli głównej.

 

 

Bajkowo
Z konkretnym wskazaniem na książkę „Alicja w Krainie Czarów”. Jak przenieść ten motyw na realia ślubno-weselne? Będziecie mieli spore pole do popisu. Panna młoda powinna pomyśleć o sukni nawiązującej do ubioru głównej bohaterki, czyli o krótkiej, rozkloszowanej sukience z szarfą w talii. Włosy powinna ozdobić opaska. Pan młody powinien postarać się o nakrycie głowy w postaci cylindra lub kapelusza. Elementy dekoracyjne, które mogą się znaleźć na sali weselnej, ale także na wszelkich wydrukach oraz np. na torcie oraz innych słodkościach robionych na zamówienie to m.in. motyw kieszonkowych zegarków, kolorowe filiżanki, imbryki, kapelusze, królik, karty do gry, las czy lustro, etc.

 

 

Inspirująca Japonia
Jednym z głównych japońskich skojarzeń jest kwitnąca wiśnia i właśnie ten motyw wytypowali ślubni styliście jako jeden z najmodniejszych w bieżącym sezonie. Kwiat wiśni symbolizuje miłość i nowe życie. Czy może być bardziej trafiony pomysł na przewodni temat ślubu i wesela? Urocze gałązki z drobnymi biało-różowymi kwiatuszkami mogą zagościć na zaproszeniach, winietkach, bilecikach z podziękowaniami dla gości, na słodkościach (muffinkach, torcie, babeczkach), a także w stylizacjach państwa młodych. Wybierając kwiat wiśni na motyw przewodni będziecie mieli również z góry określoną kolorystykę. Subtelny róż z dodatkiem bieli będzie punktem wyjścia. Może do nich dołączyć odrobina soczystej zieleni jako nawiązanie do młodych listków. Jeżeli chodzi o menu też nie powinno być problemu. Sushi, które samo w sobie jest weselnym hitem, tutaj będzie dopełnieniem koncepcji.

 

 

Shabby chic
To pomysł dla osób kochających styl retro, bo shabby chic (innymi słowy stary szyk) do niego nawiązuje. Chcąc stworzyć klimat odzwierciedlający ten motyw, trzeba będzie sięgnąć po koronki, starą porcelanę, dekoracyjne serwety i celowo postarzane przedmioty, które stworzą zamierzony nastrój. Kolorystyka przypisana do shabby chic to przydymiony róż, błękit, żółty, ale także odcienie zieleni, brązów i bieli.

 

                                                                                       fot.www.szwarcfotografia.pl

Star Wars w natarciu
To coś dla zagorzałych fanów Gwiezdnych Wojen. Pomysły na wesela w tym klimacie przybrały na mocy w związku z ubiegłoroczną premierą kolejnej części sagi. Panna młoda będzie mogła nawiązać do tematu poprzez odpowiedni model sukni (luźna, biała z szerokimi rękawami i szarfą w pasie) i fryzurę (dwa ślimaczki zwinięte nad uszami). Gości koniecznie należy wyposażyć w laserowe miecze (do kupienia lub wypożyczenia). Będzie można zrobić z nich szpaler, pod którym młodzi przejdą po ceremonii zaślubin. Miecze będą przydatne także podczas zabaw weselnych oraz same w sobie podświetlane będą dodatkową atrakcją.