Artykuły powiązane

 

Kolorystyka ślubnego, męskiego obuwia nie kończy się na czerni. Wbrew pozorom panowie mają do wyboru sporą paletę kolorystyczną. W stworzeniu duetu idealnego punktem wyjścia powinien być garnitur. Do niego dobieramy resztę elementów stroju,w tym buty.

Fason
Najbardziej odpowiednie i uniwersalne będą klasyczne, proste modele. Wszelkie ozdoby mogą okazać się problematyczne. Im prostszy fason, tym wybór będzie bardziej trafiony.

 

 

Granatowe tonacje
Granatowe garnitury są klasyką samą w sobie. Odcień jest uniwersalny i pasować będzie każdemu mężczyźnie. Ogromną zaletą granatowego garnituru jest to, że stanowi idealne tło do tworzenia stylizacji. Doskonale komponuje się praktycznie ze wszystkimi kolorami. Jeżeli chodzi o dobór właściwego koloru butów, panowie mogą wybierać spośród wszystkich odcieni brązu, burgundu, stonowanej czerwieni. Idealne będą także czarne buty.

 

 

Garniturowa czerń
W tym przypadku wybór będzie prosty i nie pozostawiający pola do szaleństwa. Jeżeli mężczyzna wybierze dla siebie czarny garnitur, buty muszą być w tym samym kolorze. W przypadku innego koloru obuwia zatracona zostanie elegancja stroju.

Twarzowe szarości
Grafitowy garnitur to kolejna uniwersalna propozycja. Grafit będzie się idealnie komponował z butami w odcieniach burgundu i czerni.

Elegancko w smokingu
W tym przypadku ramy są sztywne. Jeżeli mężczyzna ma zamiar zaprezentować się w dniu ślubu w smokingu, jedynym słusznym wyborem w kwestii butów będzie lakierowane obuwie w kolorze stroju.

 

 

Ważny detal
Chodzi o skarpetki. Dobierając je do obuwia (nie tylko w dniu ślubu) należy pamiętać o dwóch ważnych kwestiach. Po pierwsze - skarpetki muszą być w odcieniu najbardziej zbliżonym do koloru butów. Druga istotna sprawa dotyczy ich długości. Skarpetki powinny sięgać na tyle wysoko, aby w żadnym momencie nie doszło do sytuacji, w której nogawka spodni odsłoni nawet mały fragment gołej łydki.