Artykuły powiązane

 

Biel nadal dominuje na wybiegach podczas pokazów ślubnych kolekcji, ale projektanci nie byliby sobą, gdyby nie próbowali lansować nowych pomysłów. I tak na sezon 2016, oprócz namawiania przyszłych panien młodych do założenia białych garniturów lub przezroczystych kreacji, dyktatorzy mody proponują suknie ślubne w odcieniu różowo cielistym.

 

Różowych propozycji nie zabrakło w kolekcjach wiodących domów mody ślubnej nie wyłączając Justin Alexander, Cymbeline, Jenny Packham. Powstaje tylko pytanie czy i w jakim stopniu ów trend trafi w gusta przyszłych panien młodych.
Co by nie mówić jedno jest pewne – proponowany kolor jest uniwersalny i niezwykle twarzowy. Można zaryzykować twierdzenie, że będzie pasował każdej kobiecie bez względu na wiek, rodzaj karnacji czy kolor włosów.

 


Projektanci pomyśleli o tym, aby ze swoimi projektami trafić w jak najszersze gusta. Propozycji jest tak dużo i są tak różnorodne, że bez wątpienia można stwierdzić, że każda z pań powinna znaleźć coś dla siebie. Będzie można wybierać pomiędzy kreacjami wykonanymi z organzy w połączeniu z koronką i ozdobnymi kryształkami. Suknie mają dopasowaną górę i szeroką, długą spódnicę dzięki czemu tworzą zbilansowaną kompozycję. Gdzieniegdzie pojawiają się dodatkowe zdobienia w postaci pojedynczego kwiatka na linii talii. Tego typu klasyczne modele wysmuklają sylwetkę.

 

 


Inne propozycje są adresowane do odważnych kobiet, które chcą wyeksponować swoją figurę. Suknie są dopasowane do sylwetki, a spódnica ma wysokie rozcięcie, które przy każdym wykonanym kroku ukazuje nogi.
Panie, które chcą zaprezentować się elegancko, ale skromnie zainteresują suknie z długą kilkuwarstwową spódnicą uszytą z tiulu, która swobodnie spływa wzdłuż sylwetki. Góra to przylegający do ciała top na cieniutkich ramiączkach.
Kobiety, które mają w sobie pewien pierwiastek szaleństwa mogą wybrać suknię ozdobioną piórami (od linii biustu do bioder), z odsłoniętymi ramionami. Piękna, zwiewna, w klimacie retro.
Pełen minimalizm prezentuje Cymbeline, który jak zawsze urzeka prostymi formami. Elegancja i prostota to słowa klucze, które charakteryzują kolekcje tej francuskiej marki. Osobiście to uwielbiam.