Artykuły powiązane

 

Przygotowując się do roli gościa weselnego jedną z podstawowych i najtrudniejszych kwestii do rozstrzygnięcia jest strój, w którym zaprezentujemy się na uroczystości zaślubin i przyjęciu. I o ile mężczyźni zwykle sięgną po ulubiony garnitur, o tyle kobiety stojąc przed szafą niejednokrotnie przywołają słynne powiedzenie „nie mam co na siebie włożyć!”.

Kwestii doboru garderoby nie należy zostawiać na ostatnią chwilę. Warto wcześniej przejrzeć zawartość szafy. W przypadku, gdyby okazało się, że nie mamy ochoty (z różnych powodów) na żaden z wieczorowych zestawów, będzie czas na zakup nowej, szałowej i modnej sukienki. Jakie trendy w kreacjach wieczorowych i koktajlowych panują obecnie? Przyjrzyjmy się temu, co proponują projektanci.


Maxi na czasie
Długie suknie wieczorowe były, będą i co najważniejsze są modne. To kreacje, których nie zakłada się z byle powodu. Wybór długiej, eleganckiej sukni podkreśla powagę sytuacji oraz wyjątkowość chwili. Taka kreacja będzie idealnym pomysłem dla każdej kobiety wybierającej się jako gość na ślub i wesele. Duża różnorodność w kwestii fasonu oraz koloru pozwoli dobrać odpowiedni model dla każdej z pań.

 

 

Lekko i wielowarstwowo
Jeżeli wolisz zestawienia dwuczęściowe, warto poszukać tiulowych spódnic, które w ubiegłym roku zrobiły prawdziwą furorę, a obecnie nadal są modne. Występująca kolorystyka może przyprawić o zawrót głowy, więc żadna z pań nie powinna mieć problemu z doborem odpowiedniego odcienia. Zestaw dopełni skromniejsza bluzka, torebka i szpilki. Tego typu kreacje będą idealne na wesela, które odbywają się w ciepłych miesiącach wiosennych, letnich, a także wczesnojesiennych.

 

 

Z nadrukiem
Będzie to jeden z podstawowych trendów obowiązujących w przyszłym sezonie. Suknie z kolorowymi nadrukami przyciągną wzrok każdej postronnej osoby. Barwne kreacje pełne życia adresowane będą do kobiet młodych i w średnim wieku. Każda z pań będzie mogła wybrać coś dla siebie w zależności od upodobań, wzrostu, rodzaju figury czy wieku. Nadruki będą drobniejsze lub dominujące, powtarzające się lub pojedyncze. To propozycje dla odważnych kobiet, które nie boją się kolorów i lubią zwracać na siebie uwagę.

 

 

Odsłoń nogi
Kobiety, które mają zgrabne nogi powinny wykorzystać każdą okazję, aby się nimi pochwalić. Ślub i przyjęcie weselne jest idealnym momentem, aby sięgnąć po sukienkę o długości mini. W luźniejszej formie lub bardziej dopasowaną, krótszą do połowy uda lub tuż przed kolanem, z bardziej zabudowaną górą, na cieniutkich ramiączkach lub całkowicie odsłaniającą ramiona – wybierać można dowolnie. Do krótkiej sukienki koniecznie załóż buty na obcasie. Czy będą to dziesięciocentymetrowe szpilki czy buciki na pięciocentymetrowym podwyższeniu - wszystko
zależy od ciebie i tego w czym czujesz się najlepiej.

 

 


Wybierając kreację na wesele pamiętaj, że najważniejsze jest twoje dobre samopoczucie oraz komfort. Nie warto kupować sukni tylko dlatego, że jest piękna. Ważne, żebyś ty czuła się w niej dobrze. Wesele to czas zabawy, czasami szalonej. Suknia powinna umożliwić swobodne poruszanie się po parkiecie i nie powinna krępować ruchów. Jeżeli masz problem z właściwym doborem garderoby rozważ skorzystanie z usług stylisty, który pojedzie z tobą na zakupy, przeanalizuje sylwetkę i dobierze odpowiedni strój w zależności od figury, wieku, urody oraz okazji.