Artykuły powiązane

 

Śluby cywilne z roku na rok zyskują na popularności. Na takie uroczystości decydują się pary, którym z różnych przyczyn zależy na czasie lub też świadomie rezygnują ze ślubu kościelnego w związku z procedurami, przez które trzeba przejść. Kolejna grupa to osoby rozwiedzione, które wstępują w związek małżeński po raz kolejny, a ślub kościelny mają już za sobą. Jeszcze kilka lat temu kreacje panien młodych na cywilną uroczystość zaślubin były znacznie skromniejsze, często kolorowe, krótkie lub dłuższe. Czysta biel i typowo ślubne suknie były przypisane wyłącznie do ślubów kościelnych. Na szczęście te schematy ulegają zmianom.

 

 

Zielone światło
Obecnie przyszła panna młoda nie ma w zasadzie żadnych ograniczeń względem stroju na cywilną uroczystość. Wszystko zależy od pomysłu i wizji na siebie w tym dniu. Dozwolone są wszelkie długości, dodatki i kolory. Jeżeli masz nieodpartą ochotę na wystawną, klasyczną, białą suknię ślubną nie rezygnuj z tego marzenia, tylko je zrealizuj.

 

 

W poszukiwaniu natchnienia
Szukając wymarzonej sukni na ślub cywilny koniecznie przejrzyj w internecie aktualne kolekcje wiodących domów mody ślubnej. Propozycji jest multum, więc z pewnością znajdziesz inspirację i będziesz wiedziała, w którym kierunku stylistycznym chciałabyś podążać. Potem pozostanie wybranie się do salonów i przymierzanie kolejnych modeli.

 

 

Większe pole manewru
Przygotowując się do ślubu cywilnego panna młoda może pozwolić sobie na więcej odwagi w wyborze fasonu. Krótsza spódnica, która ukaże zgrabne nogi w pełnej krasie, głęboki dekolt, duże wycięcie na plecach lub transparentny materiał, z którego suknia będzie uszyta nie powinny nikogo zbulwersować.

 

 

Biel nie na każdą okazję
Wytworna, biała suknia jest jedyna w swoim rodzaju i w zasadzie adresowana wyłącznie pannie młodej. Warto o tym pamiętać przy podejmowaniu decyzji o kolorze ślubnej kreacji. Nadarza się bowiem niepowtarzalna okazja, aby założyć na siebie białą suknię. Majestatyczna biel nie dość, że wyjątkowa i piękna, to dodatkowo wyróżni cię spośród tłumu ślubnych i weselnych gości oraz postronnych obserwatorów. Nikt nie będzie miał wątpliwości, która z pań jest panną młodą. Kolorowe suknie zostaw na inne okazje, których z pewnością będzie dużo.

 

 

 

Przemyślana stylizacja
Od lat osoby kreujące trendy namawiają przyszłe pary młode do tego, aby dzień ślubu i wszystkie jego elementy tworzyły spójną całość. Jeżeli więc chcecie zorganizować tematyczny uroczystość warto dobrać także odpowiednie stroje. Inną suknia będzie odpowiednia do eleganckiego wesela w pałacu lub dworku, a zupełnie inne modele sprawdzą się w przypadku przyjęcia w stylu rustykalnym lub vintage. Rozważ te kwestie wybierając swoją suknię na ślub cywilny.