Artykuły powiązane

 

 

Welon to jeden z podstawowych atrybutów panny młodej. Co prawda w dzisiejszych czasach część kobiet z różnych przyczyn świadomie rezygnuje z tego dodatku, jednak większość chce być wierna tradycji i nie wyobraża sobie siebie na ślubnym kobiercu bez welonu wpiętego we włosy. I dobrze, dlatego, że podobnie jak z klasyczną, białą ślubną suknią - welon to dodatek, po który może sięgnąć wyłącznie panna młoda, tylko w dniu ślubu. Dlaczego więc rezygnować z tego przywileju?

Symbolika
Kiedyś był swego rodzaju talizmanem – miał chronić przed złymi duchami, symbolizował czystości, cnotę i skromność noszącej go kobiety. Dzisiaj welon sprowadza się głównie do elementu ozdobnego i uzupełniającego ślubną stylizację panny młodej.

Różnorodność
Mogłoby się wydawać, że wybór welonu będzie prostą sprawą. Tymczasem istnieje tak dużo różnych modeli, wzorów i długości tego dodatku, że momentami można pogubić się w tym, który będzie odpowiedni, a który kompletnie nie będzie pasował do wybranej sukni. Welony mogą mieć jedną lub kilka warstw, mogą być gładkie lub też zdobione rozmaitymi dodatkami. Popularne są wszelkie lamówki, obszycia z tasiemek lub koronek, a także perełki lub kryształy Swarovskiego.

 

 

Decyzja zapadła
Jeżeli chcesz iść do ślubu w welonie powinnaś rozejrzeć się za odpowiednim modelem w momencie, gdy podejmiesz decyzję dotyczącą wyboru sukni. Welon dopasowujemy do wybranej kreacji na zasadzie przeciwności. To podstawowy punkt wyjścia. Do dużej, wielowarstwowej, bogatej sukni należy dobrać krótki i prosty welon do ramion. Skromniejsze kreacje można uzupełnić dłuższymi i bardziej zdobnymi welonami. Ważne, aby była zachowana równowaga między strojem a dodatkiem. Większość kobiet wybiera uniwersalną długość welonu (do połowy pleców lub do linii talii). Króciutkie dobrze będą uzupełniały zdobne kreacje. Z kolei na długie, kilkumetrowe welony mogą sobie pozwolić szczupłe, wysokie i proporcjonalnie zbudowane panny młode, które pójdą do ołtarza w skromnej sukni.

Mój typ
Długie welony są najbardziej romantyczne. Niezwykle piękne i urzekające dodadzą pannie młodej delikatności i powabu i co najważniejsze nie przyćmią kreacji, tylko podkreślą dodatkowo jej urok. Długie welony będą prezentowały się dostojnie w drodze do ołtarza i w trakcie uroczystości zaślubin. Będą także obłędnie wyglądały na zdjęciach ze ślubnej sesji.