Artykuły powiązane

Podczas ślubnych przygotowań odpowiednio wcześnie należy pomyśleć o ubiorze dla pana młodego. Lepiej nie zostawiać tego na ostatnią chwilę. Może się bowiem okazać, że znalezienie odpowiedniego garnituru wcale nie będzie takie proste i zamiast planowanego jednego popołudnia zajmie to parze młodej znacznie więcej czasu.

 

Aby zminimalizować stres zacznijcie rozglądać się za ubiorem dla pana młodego przynajmniej dwa, trzy miesiące przed planowaną datą ślubu. Dzięki temu będzie można spokojnie zapoznać się z ofertami sklepów z męską odzieżą i podjąć właściwe decyzje.


Na początek
Najważniejsze to zadecydowanie w czym pan młody zaprezentuje się w dniu ślubu. Do grupy ubiorów przeznaczonych na szczególne okazje zaliczają się m.in. smoking, frak i surdut. Narzucają one konkretną konwencję i z pewnością nie każdy mężczyzna będzie czuł się w takim ubraniu komfortowo. Na szczęście do wyboru pozostaje jeszcze klasyczny, elegancki garnitur, który wniesie więcej swobody.

 

Wchodząc w szczegóły
W dniu ślubu pan młody może prezentować się niebanalnie i z fantazją. Sprzyjają temu wszelkiego rodzaju akcesoria, które od kilku sezonów pod względem kolorystycznym są bardzo odważne. Dodanie koloru do klasycznej, ślubnej stylizacji ożywi ją i podkreśli indywidualizm. Zobaczmy jakie dodatki dla pana młodego będą lansowane w nachodzącym sezonie.

 

Krawaty i muchy


Panowie, którzy chcą nadążyć za trendami powinni postawić na wzorzystość. Najbardziej pożądane będą wielobarwne krawaty i muchy. Kolorowe, drobne kwiaty, kratka czy inne geometryczne wzory, ale także nieoczywiste łączenie barw to będzie prawdziwym hitem.

 

Koszula i spinki

Po pierwsze - koszula koniecznie musi być z długim rękawem. Mam nadzieję, że wiedzą o tym wszyscy, ale na wszelki wypadek przypominam. Po drugie - w tak wyjątkowym dniu zachęcam do
założenia eleganckiej koszuli z mankietami zapinanymi na spinki. Różnorodność spinek jest ogromna i z pewnością każdy mężczyzna dobierze do swojego stroju odpowiednią parę, która pod względem koloru, formy będzie idealnym uzupełnieniem całości. 

 

Ubiór personalizowany
Lubisz się wyróżniać? Personalizowana koszula powinna przypaść ci do gustu. Inicjały wyszyte na mankietach lub kołnierzyku wyróżnią cię i sprawią, że twoja koszula będzie jedyna w swoim rodzaju.

 

Pasek czy szelki?
Większość mężczyzn postawi na pasek, nieliczni wybiorą szelki. Wybór paska to czysty pragmatyzm - będzie można go wykorzystać także po ślubie. Szelki, choć w ostatnich latach modne, nie będą pasowały każdemu. Dla mężczyzn, którzy mają wyczucie stylu, swobodnie poruszają się w różnych stylizacjach i lubią nieszablonowość, szelki będą idealnym dodatkiem. Kolorystycznie jednolite lub wzorzyste - będzie w czym wybierać.

 

Która godzina?


Zegarek to kolejny dodatek dla przyszłego pana młodego. W dniu ślubu należy założyć ten ze skórzanym paskiem. Tarcza nie powinna być zbyt duża, aby nie rzucać się zanadto w oczy.

 

Kolorowe stopy


Chcesz wprowadzić kolor do swojego ślubnego ubioru? Wybierz kolorowe skarpetki! Ta część męskiej garderoby w odważnych, mocno nasyconych kolorach jest szalenie modna od dwóch lat. Można po nie sięgać od święta i na co dzień.

 

Od stóp
Czyli mówić będziemy o butach. Państwo młodzi w dniu swojego święta będą na nogach cały dzień i praktycznie całą noc. Dlatego też wybierając buty na ten dzień należy wziąć przede wszystkim pod uwagę fakt, aby były wygodne. Najlepiej, aby były wykonane z miękkiej skóry. Klasycznym wyborem będą gładkie mokasyny, modele sznurowane lub z ozdobną klamrą z boku. Od kilku lat do kanonu mody ślubnej weszły także zdecydowanie mniej zobowiązujące tenisówki. To pomysł dla odważnych mężczyzn, którzy mają własny, nowatorski pomysł na siebie nie tylko w dniu ślubu.