Artykuły powiązane

Dziecko na ślubie i weselu, podobnie jak rodzice, powinno być odpowiednio ubrane. Ale o ile dorośli, stawiają przede wszystkim na elegancję i nieszablonowość stylizacji, tak w przypadku najmłodszych gości koniecznie trzeba zwrócić uwagę także na wygodę. Będąc zaproszonym na ślub i wesele, jesteśmy zobowiązani do odświętnego ubrania, dostosowanego do rodzaju uroczystości. To samo tyczy się dzieci, których ubiór powinien podkreślać niecodzienność sytuacji.


Małe księżniczki
Większość małych dziewczynek marzy o tym, by być księżniczką. Ślub to idealna okazja, aby spełnić te pragnienia. Wystarczy przygotować (kupić lub uszyć) dla pociechy sukienkę, która sprawi, że dziecko poczuje się wyjątkowo. Warto pamiętać o zachowaniu umiaru. Strój ma być dodatkiem, który podkreśli dziewczęcy urok malucha. Sukienka nie może krępować ruchów, nie może być też zbyt długa, aby dziecko się nie przewróciło.

Maluch w garniturze
Jeżeli masz w domu małego modnisia możesz ubrać go w garnitur w wersji mini. Tego typu garderoba jest dostępna w sklepach z odzieżą m.in. komunijną. Specjalny komplet można także uszyć na miarę. Wówczas będzie można wybrać fason i co ważne – kolor i rodzaj tkaniny. Oprócz marynarki i spodni można zdecydować się na muszkę, krawat lub aksamitkę.

Elegancko i swobodnie
Nie każde dziecko będzie się dobrze czuło w wydaniu książęcym czy księżniczkowym. W takiej sytuacji można zdecydować się na bardziej swobodny ubiór. Zawsze sprawdzą się tiulowe spódnice – zwiewne, lekkie i niebanalne. Wystarczy dopasować do niej zwykłą bluzeczkę i strój gotowy. Dobrym pomysłem będą także skromne sukieneczki zakończone szerszą lub węższą falbaną. Mała dziewczynka będzie się prezentowała bajecznie i co ważne, taki strój nie będzie krępował ruchów dziecka. Chłopcy będą wyglądali elegancko w białej koszuli w zestawieniu np. ze sztruksami czy dżinsami.

Kolorowy świat
Dzieci lubią kolory. Warto o tym pamiętać wybierając ślubny zestaw dla maluchów. Mając w planach uczestniczenie w tak ważnej uroczystości, warto pokusić się o kolorowe ubrania dla pociech lub dodatki, które kolorystycznie wzbogacą strój. To jeden z trendów. Drugi mówi o podkreśleniu tej wyjątkowej uroczystości przez jasny strój dziecka, które w takiej kreacji będzie wyglądało niewinnie i uroczo.