Artykuły powiązane

Pióra są bardzo wdzięcznym elementem, który dodaje stylizacji lekkości i majestatyczności. Będą niebanalnym dodatkiem do stroju panny młodej. Choć nie często można spotkać w naszych salonach kreacje z wykorzystaniem motywu piór, to trend ten jest podtrzymywany w światowej modzie ślubnej od lat. Najwyraźniej, albo gust Polek jest nieco inny, albo właściciele salonów nie chcą zamawiać zbyt ekstrawaganckich modeli. A może jednak warto zaryzykować?

Ulubiony dodatek dam
Od wieków pióra pojawiają się jako uzupełnienie damskiej garderoby. Wachlarze, torebki, ozdoby włosów, gorsety czy spódnice – to tylko niektóre elementy kobiecego stroju, w których pióra mogą wystąpić jako główni bohaterowie. Warto czerpać z tych pomysłów garściami.

Znaczenie
Interesująca jest też ich symbolika. Są kojarzone z wolnością i harmonią. Uważa się także, że przynoszą szczęście. Jeżeli jesteś przesądna, możesz wziąć to pod uwagę wybierając ślubną garderobę. Jeżeli nie cała suknia pokryta piórkami, to chociaż może mały gadżet, który sprawi, że wszystko pójdzie po twojej myśli i co równie ważne - doda mistyczności ślubnej stylizacji.

Krótka forma
Wersje mini ślubnych kreacji będą tymi, które najkorzystniej zaprezentują się w piórkowym wydaniu. Dodadzą kreacji lekkości, a także dziewczęcego wdzięku. Taka suknia będzie prezentowała się wyjątkowo szykownie podczas tańca. Będzie również przyciągała wzrok na ślubnych zdjęciach.

Niezbędne dodatki
Jeżeli pomysł na piórkową suknię ślubną nie przekonuje cię do końca, warto pomyśleć o dodatku z tym akcentem. Pióra idealnie podkreślą stylizację w klimacie retro. Mogą pojawić się w fascynatorach, wachlarzu, jako ozdoba ślubnej fryzury. Znajdziecie je także na ślubnym obuwiu – niezwykle oryginalnym i przyciągającym wzrok.

Okryć ramiona
Pióra sprawdzą się w formie okryć wierzchnich. Wszelkiego rodzaju narzutki, bolerka, peleryny, etole będą stanowiły szykowny dodatek stroju panny młodej.

Uwaga na objętość
Pióra są kuszącym pomysłem na ślubną kreację. Należy jednak pamiętać o tym, że dodają objętości. W związku z tym strój na bazie piór czy wszelkiego rodzaju akcesoria związane z garderobą (płaszcze, bolerka, szale, etc) będą dedykowane raczej drobnym kobietom, którym zależy na uzyskaniu efektu pełniejszej sylwetki lub tym z pań, którym parę centymetrów w ramionach lub biodrach nie zepsuje dobrego humoru.