Artykuły powiązane

Te z pań, których największym atutem są długie i zgrabne nogi, mogą pójść pod prąd i zamiast długiej, powłóczystej kreacji, wybrać krótką suknię ślubną. Podjęcie takiej decyzji wymaga nie lada odwagi, bowiem zgodnie z tradycją, ślubna kreacja powinna być długa. Ostatnie lata pokazują jednak, że w modzie ślubnej zachodzą ogromne zmiany i w zasadzie ograniczeniem może być jedynie wyobraźnia pary młodej.


Dla mniej odważnych
Suknie o długości midi - sięgające kolan, królowały w salonach ślubnych już kilka lat temu. I, być może ku zdziwieniu wielu, cieszyły się sporym zainteresowaniem. Takie modele są bezpiecznym rozwiązaniem dla tych z pań, które odrzucają kategorycznie możliwość założenia klasycznej (czyli długiej) kreacji, a jednocześnie nie czują się do końca komfortowo
w krótkich spódnicach. Tego typu fasony będą świetną propozycją na ślub zarówno cywilny, jak i kościelny.

Krótkie cięcie
Piękne w swojej formie, ale jednocześnie przeznaczone dla wyjątkowo odważnych pań, krótkie suknie ślubne, z pewnością znajdą grono swoich wielbicielek. Jeżeli zdecydujecie się na taką kreację, z pewnością wzbudzicie zdziwienie i zaciekawienie ogółu. Jakby nie patrzeć taka suknia będzie niezwykle oryginalna, być może nawet dla niektórych (dziadków, starszego pokolenia) kontrowersyjna. Jeżeli jednak jesteś całkowicie przekonana co do wyboru krótkiego fasonu i na tyle pewna siebie, że „udźwigniesz” ewentualną krytykę, nie pozostaje nic innego, jak zacząć poszukiwania tej jedynej – krótkiej sukni ślubnej.

Niezwykle ważne dodatki
Bez względu na to czy wybierzesz długość mini czy midi, dużo wcześniej pomyśl o odpowiednim obuwiu. O ile przy klasycznej, długiej kreacji butów w zasadzie nie widać, o tyle przy krótkiej wersji pantofelki będą odgrywały nie mniej kluczową rolę co ślubna suknia. Chcąc optycznie wydłużyć nogi, wybierz szpilki. Jeżeli nie masz doświadczenia z wysokim obcasem, poszukaj butów na podwyższeniu około pięciocentymetrowym, nie wyższym.
Biorąc pod uwagę czekające nas chłodniejsze pory roku, panny młode, które wybiorą krótką kreację ślubną, powinny pomyśleć o okryciu wierzchnim. Eleganckie, białe płaszcze o długości do kostek lub kolan czy sztuczne futerka sięgające pasa będą idealnym dopełnieniem ślubnej stylizacji.