Artykuły powiązane

Wielokrotnie rozpisywaliśmy się na temat sukien dla pań o pełnych, kobiecych kształtach. Na chwilę obecną moda spod znaku XL zawitała praktycznie do każdego salonu ślubnego. A jak wygląda sytuacja z kreacjami dla wyjątkowo szczupłych kobiet?


Wybranie odpowiedniego modelu dla drobnej kobiety potrafi przysporzyć sporo problemów. Największym wyzwaniem w tym przypadku może być wydobycie kobiecości z często chłopięcego typu sylwetki. Ale od czego są wszelkie krawieckie triki?

Lepiej zasłonić
Jeżeli jesteś wyjątkowo szczupła, należy uważać na odsłanianie ciała. Zbyt wystające kości obojczyków, łopatek nie będą wyglądały estetycznie. Głębokie dekolty, odsłonięte plecy, ramiona czy nogi – tego należy w takiej sytuacji unikać.

Dodać objętości
Jeżeli zależy ci na dodaniu kilku centymetrów, powinnaś również zrezygnować z kreacji zbyt prostych, blisko ciała i wybrać stylizację, która nada ci kobiecych kształtów. Najlepszym wyborem mogą się okazać modele ala książniczka – z wąską górą i szerokim dołem lub sukienki z baskinką, które optycznie dodadzą objętości biodrom przy podkreśleniu talii.

Warte podkreślenia
Zastanów się jakie są atuty twojej figury i na nich się skup. W zależności od tego czy będą to zgrabne nogi, łabędzia szyja, smukłe ramiona, kształtne piersi czy piękne plecy, będziesz musiała szukać modeli sukien podkreślających wybraną część ciała.
Zarówno plecy, jak i dekolt mogą być całkowicie lub częściowo odsłonięte, albo osłonięte delikatną, siateczkową tkaniną. Jeżeli chcesz pokazać całemu światu swoje długie i zgrabne nogi, wybierz krótką suknię ślubną. Jeżeli nie chcesz zaprezentować się
w mini, może spodoba ci się model króciutkiej spódnicy zwieńczonej długim trenem. Projektanci w swoich kolekcjach posiadają też propozycje długich kreacji, ale z obłędnie głębokimi rozcięciami, które będą seksownie odsłaniały nogi.

Zielone światło
Przy bardzo szczupłej figurze trzeba uważać na wiele rzeczy, ale przy doborze dodatków można szaleć do woli. Wszelkiego rodzaju koronki, hafty, aplikacje, wstążki, dżety, szarfy, kryształki są jak najbardziej wskazane. Pamiętaj jedynie o zachowaniu umiaru.

Figura idealna
Jeżeli jesteś szczupła (nie chuda) i dumna ze swojej figury, być może będziesz chciała podkreślić to w dniu ślubu. To właśnie dla takich kobiet projektanci stworzyli ogrom propozycji (niekiedy całe kolekcje) sukienek ślubnych opinających ciało panny młodej. Wąskie, długie lub krótkie propozycje ślubnych kreacji, noszone przez kobietę pewną siebie i świadomą swojego ciała, zawsze będą prezentowały się seksownie i kobieco.

Zalety
Wady wadami, ale jakby nie patrzeć, szczupła figura ma także wiele zalet. Przede wszystkim łatwiej będzie osiągnąć wrażenie subtelności, eteryczności, młodości i elegancji zarazem. Pamiętaj o delikatnym makijażu i naturalnym, dziewczęcym upięciu włosów.