Artykuły powiązane

 

Od dwudziestu lat amerykańska firma Pantone – prawdziwa wyrocznia w świecie mody jeżeli chodzi o wybór kolorów sezonu - typuje wiodący kolor roku. Pomarańczowy królował w roku 2012. Sezon ubiegłoroczny upłynął pod znakiem szmaragdu. A co Pantone przygotowała na bieżący sezon?

Rok 2014 upłynie pod znakiem koloru uniwersalnego, który jest przyjazny wielu odcieniom cery i włosów, jest odpowiedni dla płci pięknej, jak i brzydkiej. Radiant orchid, czyli promienna orchidea będzie liderowała w świecie mody, także ślubnej.

Co to takiego?
Odcień radiant orchid to miks fioletu, który kojarzony jest w elegancją, dostojnością, królewską majestatycznością z różem, który często gości na weselach. Połączenie tych dwóch odcieni może stanowić świetny pomysł na przewodni kolor ślubu.

Bądź trendy
Jeżeli lubisz nadążać za modowymi trendami i tak się składa, że w tym roku staniesz na ślubnym kobiercu, powinnaś poważnie rozważyć wykorzystanie promiennej orchidei, jako wiodącego kolory swojego ślubu i wesela.

Radiant orchid, zwany inaczej brudnym fioletem (nie sugerujcie się do końca tym określeniem) może pojawić się w bukiecie ślubnym, makijażu, ozdobie we włosach, zaproszeniach, winietach, serwetach na stole weselnym, tkaninach, które będą wykorzystane do dekoracji restauracji, etc. A może będziesz na tyle odważna, żeby kupić buty w tym kolorze? Twój przyszły mąż powinien także mieć na sobie coś w odcieniu promiennej orchidei. Krawat, chusteczkę lub kompozycję kwiatową w butonierce, plastron, a może skarpetki?

 

Zima i lato
Wiodący kolor bieżącego sezonu to zimny odcień, dlatego też najlepiej będzie się komponował w urodą panien młodych o typie urody zimy i lata. Nie znaczy to, że pozostałe typy urodowe muszą zrezygnować z promiennej orchidei. Wystarczy jedynie, że odcień ten zostanie wyeksponowany w dodatkach i akcesoriach, które nie korespondują bezpośrednio z twarzą. 

W parze
Radiant orchid można wykorzystać solo. Można też połączyć go z innymi barwami. Idealnie będzie się prezentował w zestawieniu z turkusem, żółcią czy zielenią, zwłaszcza odcieniem oliwkowym.