Artykuły powiązane

Biały jednoznacznie kojarzy się ze ślubem. Jeszcze nie tak dawno temu panna młoda była ubrana na biało od stóp do głów. Było to związane głównie z symboliką tego koloru, który kojarzy się z czystością i niewinnością.


Ale wszystko się zmienia i obecnie biel, choć w większości przypadków ciągle grająca główne skrzypce w ślubnej stylizacji, coraz częściej łączona jest z kolorem. Panny młode wybierają kreacje z różnobarwnymi wstawkami – kołnierzykami, szarfami, lamówkami. Kolorowym elementem może być także ozdoba fryzury – woalka, toczek, kapelusz czy żywe kwiaty. A co powiecie na kolorowe buty? W obecnym sezonie będą szalenie modne. Jak je dobrać i do czego 

dopasować?

Kolorystyczna konsekwencja
Jeżeli zdecydowałyście się na kolorowe obuwie, należy pamiętać o odpowiednim doborze ich odcienia. Buty powinny wpasować się w ogólną stylizację oraz powinny być spójne z kolorem przewodnim wybranym przez pannę młodą.

Długa i krótka
Nadal najczęściej wybierane są długie suknie ślubne. W takich sytuacjach pantofelki będą praktycznie niewidoczne, bo schowane pod tkaniną. Jednak nie oznacza to, że ich wybór może być przypadkowy. Wprost przeciwnie – musi być przemyślany.
W przypadku kreacji o długości mini czy midi buty mogą stać się przyciągającym oczy dodatkiem, który zadecyduje o charakterze całej stylizacji. Warto poszukać, przejrzeć serwisy internetowe, aby znaleźć naprawdę wyjątkowe w swojej urodzie pantofelki.
W obu przypadkach buty mogą być jedynym barwnym akceptem w całej stylizacji. Ale można je także dopasować do innych detali występujących w stroju panny młodej.

Współgrające z bukietem
Kwiaty razem z butami mogą stanowić element ożywiający wizerunek panny młodej. Idealnym dopełnieniem będzie odpowiednio dopasowany kolorystycznie makijaż oraz ewentualnie ozdoba do włosów w postaci tych samych kwiatów, które występują w bukiecie.

Harmonijnie z kreacją
Obuwie można dopasować do elementów kolorystycznych stroju panny młodej – szarfy okalającej talię, tiulowej halki wystającej spod spódnicy, chusty zakrywającej ramiona, barwnych ozdób na samej kreacji (choćby kolorowych kryształów Swarovskiego).

Do kompletu z narzeczonym
Strój pana młodego powinien współgrać z kreacją wybranki. Dlatego też przy wprowadzeniu elementów kolorystycznych w stylizacji panny młodej, koniecznie należy uwzględnić to także przy kompletowaniu ślubnej toalety mężczyzny. Kolorowym akcentem może być koszula, krawat, wstawka do butonierki czy spinki do mankietów.

Do biżuterii
Ślubne pantofelki mogą komponować się kolorystycznie także z biżuterią. Taki duet będzie idealny, zwłaszcza, gdy elementy biżuteryjne (zawieszka, kolia, bransoletka czy kolczyki) są duże i wyraziste.