W miniony weekend 19 października druga rakieta męskiego tenisa – Rafael Nadal (33 lata) poślubił wybrankę swojego serca Marię Franciscę Perelló (31 lat).

 

„Coś Słodkiego” to stosunkowo nowe miejsce na cukierniczej mapie Szczecina. Na spotkanie z właścicielką panią Elizą Lisowską przemierzam Szczecin. Moim celem jest ulica Szosa Polska 24. Pod tym adresem znajduje się cukierenka połączona z kawiarnią.

Kiedyś nikt specjalnie nie rozwodził się nad tematem słodkości na przyjęcie weselne. Z góry było wiadomo, że będzie tort i ciasta, w tym sernik, szarlotka plus coś jeszcze. Dzisiaj oferta weselnych łakoci w zasadzie nie zna granic. Przygotowałam dla was przegląd smakołyków, z których możecie skomponować swój własny weselny candy bar.

 

Podczas organizacji ślubu i wesela przychodzi taki moment, w którym narzeczeni pochylają się nad kwestią wyboru kwiatów. Jakie rośliny warto wziąć pod uwagę w przypadku jesiennych uroczystości? Wybór jest całkiem spory.

 

Poślubna sesja zdjęciowa w plenerze to dzisiaj norma. Kluczowy jest pomysł na miejsce, pojedyncze rekwizyty czy bardziej rozbudowana scenografia. A wszystko po to, by oddać na fotografiach charakter, temperament, zainteresowania i zamiłowania nowożeńców. I oczywiście pokazać łączące ich uczucie.

 

Zobaczcie co ważnego należy wiedzieć szukając obrączek ślubnych

Do niedawna wesele bez wysokoprocentowego alkoholu po prostu nie mogło się odbyć. Taka tradycja. Koniec, kropka. Na szczęście wszystko się zmienia. Także wspomniane „tradycje” ulegają modyfikacjom.


Ślub to wydarzenie wyjątkowe i każda z nas chce na nim wyglądać jak przysłowiowe milion dolarów. Większość przyszłych Panien Młodych, które wyobrażają sobie swoją stylizację w tym wyjątkowym dniu, mają przed oczami wymarzoną suknię ślubną. Decyzję o wyborze tej jednej jedynej kreacji podejmują już kilka miesięcy przed ślubem. Wtedy też najczęściej decydują się na to czy założą welon czy wianek, dopasowują buty i wybierają idealną ślubną fryzurę. Temat biżuterii często jest pomijany. To duży błąd. Biżuteria, nawet ta najbardziej delikatna, potrafi nadać charakteru i wyjątkowości każdej ślubnej stylizacji. Pytanie brzmi: Na co się zdecydować?

W ostatnim okresie można zaobserwować silny wzrost zainteresowania wegetarianizmem wśród naszych rodaków. Obecnie dietę bezmięsną deklaruje co dziesiąty Polak w przedziale wiekowym od 16 do 34 lat. Biorąc to pod uwagę wielce prawdopodobnym jest, że wśród zaproszonych na swoje wesele gości narzeczeni mogą spodziewać się wegetarian. Co więcej – sama para młoda może nie jeść mięsa. Jak skomponować menu weselne w takiej sytuacji?

 

Podejmując decyzje dotyczące weselnego menu, warto brać pod uwagę dania na bazie tego, co akurat serwuje nam dana pora roku. Latem paleta możliwości jest największa, dzięki czemu można wybierać i przebierać do woli. Tym razem kierujemy zoom na owoce, które podczas przyjęć weselnych nie tylko dodają kolorytu stołom, ale zwykle cieszą się sporym zainteresowaniem ze strony osób mających ochotę na coś słodkiego i lekkiego zarazem. Przygotowaliśmy dla was garść pomysłów na niebanalne wykorzystanie i ekspozycję owocowych przekąsek i deserów.

Na przestrzeni lat podejście do zdjęć ślubnych i samego przebiegu poślubnej sesji zdjęciowej zmieniło się diametralnie. Zmienili się ludzie, którzy obecnie w większości są oswojeni z kamerą i aparatem fotograficznym, przez co łatwiej wyrażają swoje emocje i zachowują się naturalnie. Zmieniło się także podejście do uwiecznienia najważniejszych chwil w życiu nowożeńców, stawiając mocny akcent na indywidualizm i podkreślenie własnej osobowości. Co zrobić, aby fotografie ze ślubu, wesela i sesji nie były sztampowe?

Bukiet ślubny jest jednym z podstawowych elementów, które tworzą stylizację panny młodej. Oprócz wiązanki kwiaty pojawiają się choćby w wianku czy jako dekoracja sali weselnej. Decydując się na konkretne kwiaty jak i samą formę bukietu, warto zdawać sobie sprawę z kilku istotnych spraw. Dzięki temu jest szansa, że w dniu ślubu unikniecie niepotrzebnego stresu i dyskomfortu.

 

Organizując przyjecie weselne narzeczeni szukają pomysłów na dodatkowe atrakcje dla swoich gości. Często najprostsze rozwiązania okazują się najlepsze. Co powiecie na huśtawkę? Jedyny warunek to lokal z ogrodem, w którym rekwizyt będzie można zainstalować.

Jeżeli nie macie pomysłu na upominki dla weselnych gości, chcieliśmy zaproponować wam coś wyjątkowego, niezwykle aromatycznego i z wydźwiękiem eko! Kosmetyki w wersji mini. Uniwersalne, bo nadadzą się i dla niej i dla niego. Pięknie pachnące, co nie jest bez znaczenia. W kolorze, który (jeżeli będziecie mieli taką ochotę) dobierzecie do przewodniej palety barw pojawiającej się na waszym weselu. Wybór będzie dość spory. Sami zobaczcie :)

 

Czym wyznaczyć drogę do miejsca ceremonii zaślubin? Co może ozdobić tak modną ostatnio dekoracyjną, weselną ściankę? Jakie drobiazgi porozkładać na stołach weselnych? Oto pomysły na elementy, które wprowadzą sporo koloru i życia w przestrzeniach ślubno-weselnych.

 

Dla szczecińskiej Restauracji i Hotelu Jachtowa rok 2019 z pewnością będzie przełomowy. Po kilku miesiącach zawieszenia, w maju br zabytkowy obiekt został ponownie otworzony dla gości. Co się zmieniło, jakie są dalsze plany i pomysły na prowadzenie kultowej Jachtowej opowiedział nam nowy dzierżawca – Piotr Pietruszczak.