Ministerstwo Zdrowia zarekomendowało zgodę na organizację wesel do 50 osób. Będzie to kolejny etap odmrażania gospodarki po pandemii.

W miniony weekend 19 października druga rakieta męskiego tenisa – Rafael Nadal (33 lata) poślubił wybrankę swojego serca Marię Franciscę Perelló (31 lat).

Wraz z ogłoszeniem pandemii branża ślubno-weselna stanęła w miejscu. Imprezy weselne, które miały odbyć się w pierwszej połowie roku albo zostały odwołane, albo przeniesiono je na bardziej odległe terminy. Pod znakiem zapytania stoją wesela w czerwcu. Wczoraj powiało optymizmem i nadzieją.

Kiedyś nikt specjalnie nie rozwodził się nad tematem słodkości na przyjęcie weselne. Z góry było wiadomo, że będzie tort i ciasta, w tym sernik, szarlotka plus coś jeszcze. Dzisiaj oferta weselnych łakoci w zasadzie nie zna granic. Przygotowałam dla was przegląd smakołyków, z których możecie skomponować swój własny weselny candy bar.

 

Od piątku 22 maja wejdą w życie zmiany dotyczące ilości osób, które mogą uczestniczyć w ślubach cywilnych.

 

Poślubna sesja zdjęciowa w plenerze to dzisiaj norma. Kluczowy jest pomysł na miejsce, pojedyncze rekwizyty czy bardziej rozbudowana scenografia. A wszystko po to, by oddać na fotografiach charakter, temperament, zainteresowania i zamiłowania nowożeńców. I oczywiście pokazać łączące ich uczucie.

 

26 stycznia odbyła się kolejna edycja Wielkiej Gali Ślubnej organizowana od szesnastu lat przez portal e-wesele.pl. Tym samym w ostatnią niedziela stycznia oficjalnie został zainaugurowany ślubny sezon 2020!

Do niedawna wesele bez wysokoprocentowego alkoholu po prostu nie mogło się odbyć. Taka tradycja. Koniec, kropka. Na szczęście wszystko się zmienia. Także wspomniane „tradycje” ulegają modyfikacjom.

 

Jednym z czołowych i mocno promowanych pomysłów na oprawę ślubów i wesel w przyszłym sezonie jest dekoracja światłem. Sam pomysł funkcjonuje w branży dekoratorskiej od przynajmniej kilku sezonów, nie jest to więc nowatorskie odkrycie. Jednakże warto przyjrzeć się baczniej tej koncepcji.

W ostatnim okresie można zaobserwować silny wzrost zainteresowania wegetarianizmem wśród naszych rodaków. Obecnie dietę bezmięsną deklaruje co dziesiąty Polak w przedziale wiekowym od 16 do 34 lat. Biorąc to pod uwagę wielce prawdopodobnym jest, że wśród zaproszonych na swoje wesele gości narzeczeni mogą spodziewać się wegetarian. Co więcej – sama para młoda może nie jeść mięsa. Jak skomponować menu weselne w takiej sytuacji?

 

Wybór daty ślubu to pierwszy krok w przygodzie z organizacją uroczystości zaślubin. Termin wstąpienia w związek małżeński jest zwykle ważną kwestią dla pary młodej i jego wybór rzadko bywa przypadkowy.

Na przestrzeni lat podejście do zdjęć ślubnych i samego przebiegu poślubnej sesji zdjęciowej zmieniło się diametralnie. Zmienili się ludzie, którzy obecnie w większości są oswojeni z kamerą i aparatem fotograficznym, przez co łatwiej wyrażają swoje emocje i zachowują się naturalnie. Zmieniło się także podejście do uwiecznienia najważniejszych chwil w życiu nowożeńców, stawiając mocny akcent na indywidualizm i podkreślenie własnej osobowości. Co zrobić, aby fotografie ze ślubu, wesela i sesji nie były sztampowe?

Przez długie lata przyjęło się uważać, że perły przynoszą nieszczęście pannie młodej. Rzekomo miały symbolizować nieszczęście, łzy i ból. Najwyższy czas, aby spojrzeć na te piękne klejnoty łaskawszym wzrokiem.

 

Organizując przyjecie weselne narzeczeni szukają pomysłów na dodatkowe atrakcje dla swoich gości. Często najprostsze rozwiązania okazują się najlepsze. Co powiecie na huśtawkę? Jedyny warunek to lokal z ogrodem, w którym rekwizyt będzie można zainstalować.

 

Rośliny z jednej strony stanowią ważny element wystroju i aranżacji sali weselnej, z drugiej są uzupełnieniem stylizacji panny młodej. Na jakie kwiaty i dekoracje warto postawić myśląc o przyszłorocznych uroczystościach? Oto kilka wskazówek.

 

Czym wyznaczyć drogę do miejsca ceremonii zaślubin? Co może ozdobić tak modną ostatnio dekoracyjną, weselną ściankę? Jakie drobiazgi porozkładać na stołach weselnych? Oto pomysły na elementy, które wprowadzą sporo koloru i życia w przestrzeniach ślubno-weselnych.