Jeżeli zakładaliście, że w temacie weselnych wypieków wszystko zostało już powiedziane, chciałam was poinformować, że jesteście w błędzie. Jeżeli myśleliście, że tort może mieć jedną z trzech klasycznych podstaw – kwadratową, prostokątną lub okrągłą, to niestety muszę skorygować powyższe informacje. Dzisiaj jedna absolutnie zaskakujących propozycji – kulisty tort weselny!

 

Niby nic wielkiego, a jednak. Bycie gościem na weselu może okazać się prawdziwym wyzwaniem. Co zrobić, aby temu sprostać i aby zapamiętano nas jedynie z dobrej strony? Przedstawiamy ślubno–weselny savoir vivre gościa weselnego.

Kiedyś były po prostu babeczki. Dzisiaj rzeczywistość jest bardziej skomplikowana ;) Oprócz klasycznych babeczkowych wypieków mamy jeszcze do wyboru muffiny i cupcakes. Czym się różnią, a co je łączy?

 

Z dniem 1 marca 2015r. przyszłe pary młode dostały zielone światło w kwestii organizacji ceremonii ślubnych poza Urzędem Stanu Cywilnego. Od tego czasu tzw. śluby na życzenie cieszą się niesłabnącym powodzeniem. W Szczecinie rocznie udzielanych jest około 130 ślubów poza urzędem. Co trzeba zrobić, aby zorganizować taką ceremonię, gdzie może się odbyć i ile kosztuje? Jeżeli ciekawią was te zagadnienia, zapraszam do lektury.

 

Wszystko zaplanowane. Każdy z usługodawców umówiony. Scenariusz wesela szczegółowo rozpisany. Nawet pogoda zamówiona na ten dzień. Nagle… „O Matko! Tort! Piosenka! Jaka piosenka powinna lecieć w trakcie jego krojenia?!”