Artykuły powiązane

Ślub, na którym panna młoda jest w ciąży, nie wywołuje już tak wiele kontrowersji jak kiedyś. Zamiast komentować, czy się zamartwiać - trzeba się cieszyć podwójnym szczęściem.

Jeszcze kilka lat temu na ślub naciskała głównie rodzina. Powody były różne: plotki, komentarze innych ludzi, nawet strach przed kościołem. Dzisiaj nikogo nie dziwi panna młoda w ciąży u boku kochającego mężczyzny. Złośliwych nikt nie słucha, bo ślub jest po to, żeby się radować.

Suknia ślubna
Kreacja zależy oczywiście od tego, który to miesiąc. Panie w pierwszym trymestrze, kiedy brzuszka bardzo często jeszcze nie widać, mogą przebierać w fasonach. Nieco trudniej mają panie z wysoką ciążą, bo część sukien niestety będzie poza zasięgiem. Przy dużym brzuchu nie ubierzemy gorsetu, a także kreacji, która bardzo ciasno opina talię i biodra. Bardzo wygodne natomiast będą suknie z odcięciem pod linią biustu, które ładnie wyeksponują brzuszek, kreacje w stylu greckim, a także rozmaite luźne fasony z jedwabiu czy innych lekkich materiałów.

Biała kreacja teoretycznie zarezerwowany jest dla dziewicy, ale dziś tak naprawdę mało kto przywiązuje do tego wagę. Barwę sukni najlepiej dobrać do odcienia karnacji, urody i włosów pani młodej. Do wyboru mamy biel i beże, cappuccino czy aromatyczne brzoskwinie. Kolorowa? Czemu nie, wszystko jest dozwolone.

Wygodne dodatki
Przyszła mama, jak każda panna młoda powinna być szykowna, ale nie może zapominać o wygodzie. Jeśli wesele odbywa się w środku lata, to prawdopodobnie będzie gorąco. A wiadomo, że stres, temperatura i ciąża to prawie murowane opuchnięte stopy. Jeżeli suknia jest długa, a pan młody nie jest dużo wyższy - może warto rozważyć wygodne, płaskie baleriny? Jeżeli już koniecznie muszą być obcasy, to można zakupić specjalne wkładki żelowe, które zwiększą komfort noszenia obuwia.

Nakrycie głowy
Najwięcej kontrowersji, ale i wątpliwości, budzi nakrycie głowy. Dawniej tylko dziewice mogły zakładać welon. Dzisiaj panie po prostu dobierają dodatki do sukni. Salony mody ślubnej oferują rozmaite wzory i kształty - do ramion, długie, kilkumetrowe welony, a także świeże kwiaty wplecione w kok lub ozdobne spinki wpięte w kręcone włosy. Wszystko zależy od fryzury i ilości innych dodatków. Coraz modniejsze stają się również sztuczne kwiaty lub małe kompozycje połączone z niewielką woalką, czy nawet siateczką zaczepione z boku lub tuż przy czole. Dodają elegancji i szyku.

Komentarze
Trudno się dziwić komentarzom złośliwych - w końcu mają czego zazdrościć. Nie dość, że ślub to jeszcze pociecha w drodze. Aby uciąć jakiekolwiek uwagi czy pytania ciekawskiej rodziny na weselu, trzeba jeszcze z większą radością ogłosić konkurs taneczny "zbieranie na wózek". W końcu przyda się już niedługo.

KM

Suknia z oferty salonu Centrum Mody Ślubnej