Artykuły powiązane

 Na łamach magazynu ślubnego Uroczystość mieliśmy zaszczyt prezentować zapierającą dech w piersiach publikację sygnowaną marką Swarovski, której adresatką była współczesna panna młoda. Swarovski wraz z najwybitniejszymi światowymi projektantami sektora ślubnego stworzyli zachwycające, unikatowe przedmioty, będące ucieleśnieniem dziewczęcych marzeń o ślubie.

 Projekty wszechczasów zachwycają nie tylko w modzie. Urok najnowszych produktów zawsze wywoła błysk w oku projektantów mody, biżuterii, bielizny, obuwia i mebli, nie mówiąc o projektantach zastawy stołowej, papeterii, bielizny pościelowej, oprawek okularów czy oświetlenia. Dzisiaj prezentujemy Państwu przepiękne dodatki, bez których ceremonia zaślubin, jak i przyjęcie weselne, byłyby pozbawione blasku.

 Zainteresowanie rytuałem i ceremonią jest widoczne w elementach dekoracji wnętrz stworzonych na potrzeby projektu UNBRIDALED. Mający swoją siedzibę w Londynie projektanci, Patrik Fredrikson i Ian Stallard, spędzili mnóstwo czasu zastanawiając się nad akcesoriami wykorzystywanymi podczas głównej ceremonii. Ostatecznie ich wybór padł na element zastawy stołowej, który popadł nieco w zapomnienie, a mianowicie ozdobny stojak na owoce, słodycze czy kwiaty stawiany pośrodku stołu. W czasach Ludwika XIV stojak taki wykonywany był ze srebra lub złota. W rękach kreatywnego duetu powstał z płynnego gipsu, który zastygł w uwodzicielsko falującej formie. Kryształowe nogi jak stalagmity sprawiają, że stojak zdaje się płynąć nad weselnym stołem. Wyjątkowe i oryginalne są ogromne, ozdobne girlandy projektu Jorisa Laarmana. Niczym serpentyny, tyle tylko, że wykonane z kryształów, zwisają spod sufitu wywołując zachwyt niespotykanym blaskiem. Kiedy kreatywni projektanci z różnych dziedzin na całym świecie zastanawiali się nad małżeństwem we współczesnych czasach, wszyscy prawie nieuchronnie sięgali do przeszłości, aby jeszcze lepiej przedstawić je w przyszłości. Dla Lieber, kultowej marki z Upper East Side, sięganie do tradycji przyniosło efekt w postaci kryształowych butów z motywem kalii prosto z Sunset Boulevard. Dla projektantów ekskluzywnej biżuterii z Erickson Beamon była to wyszukana ozdoba na głowę, złożona z całej masy przeplatających się kwiatów i gałęzi winorośli z kryształu. David Bracher i Richard Emden stworzyli piękną, malutką i bogato zdobioną torebeczkę wykonaną z białej skóry. Niebanalną ozdobą stołu weselnego będą z pewnością stylowe lampioniki projektu Tomoko Azumi, mieniące się kuszącym niebiesko-fioletowym blaskiem. Dodatkowego połysku każdemu lampionowi dodaje umiejscowiony w środku kryształ w kształcie łzy. Do dyspozycji mamy także ekskluzywną, stylową sofę projektu Squint oraz ozdobę na butelkę szampana.

 Połączenie tradycji z awangardą prowadzi do uwolnienia nieposkromionej kreatywności. Niczym nieograniczone, indywidualne interpretacje wielowiekowego rytuału nieustannie unowocześniane, interpretowane na nowo i na nowo odkrywane złożyły się na powstanie tej niezwykłej publikacji, jaką jest album UNBRIDALED, przedstawiony czytelnikom przez CRYSTALLIZED™-Swarovski Elements. Po premierze w Paryżu w styczniu 2008r limitowane wydanie albumu będzie dostępne w wybranych księgarniach na całym świecie, w sklepach sieci Swarovski, w Internecie oraz za pośrednictwem wybranych firm projektanckich.

 Olśniewający mariaż kryształu i zaprojektowanych produktów - sukni, zastawy, bukietu, luksusowego bagażu, a nawet wyściełanej futrem z norek maski do spania - okazał się niezwykle radosny. Na stronach albumu "UNBRIDALED - mariaż tradycji z awangardą" widać, że jest to połączenie emocji, inwencji, energii, pasji oraz chęci olśniewania.

 Projekt ślubny UNBRIDALED stanowi kontynuację filozofii firmy Swarovski, która zakłada współpracę z najbardziej utalentowanymi twórcami z całego świata. Inicjatywa ta stanowi wezwanie do przedstawicieli wszystkich gałęzi sektora ślubnego, którzy łączą swoje siły, aby stworzyć prawdziwie spektakularne wydarzenie. Co więcej, zachęca ich do dodania jeszcze większego blasku całemu przedsięwzięciu. Począwszy od butów, bukietów, pościeli, dekoracji na stół, każdy element można pięknie przyozdobić CRYSTALLIZED™-Swarovski Elements. Ponadczasowy kryształ stał się inspiracją, sercem i duszą projektu, otwierając nieograniczone pokłady kreatywności w dziedzinie mody, akcesoriów, dekoracji wnętrz i stylu życia.

 Współczesna panna młoda pragnie błyszczeć od stóp do głów. Chce olśniewać i zachwycać. Niepowtarzalny mariaż tradycji z awangardą w wykonaniu CRYSTALLIZED™ sprawi, że te wyjątkowe chwile staną się okazją do niezapomnianych przeżyć. Ponad stu światowej sławy projektantów luksusowej odzieży, akcesoriów, elementów dekoracji wnętrz, bukietów, bielizny pościelowej i papeterii odpowiedziało "tak" na zaproszenie Swarovskiego do przygotowania spektakularnych unikatowych dzieł związanych z ceremonią ślubną, zainspirowanych i ozdobionych olśniewającymi CRYSTALLIZED™ - Swarovski Elements. Przyjmując hasło reklamowe "Mariaż tradycji z awangardą" CRYSTALLIZED™ osiągnęła cel, jakim było połączenie typowo współczesnej wrażliwości na doznania estetyczne z wielowiekowym rytuałem zaślubin. CRYSTALLIZED™-Swarovski Elements dodają strojom lirycznej elegancji, która sprawia, że każdy z nich zyskuje ogromną moc oddziaływania, niezależnie od tego, czy jest to japońskie kimono zainspirowane 450-letnią tradycją, bogato wyszywana arabska tunika czy też ultranowoczesna, opinająca ciało suknia. Przygotowanie tych połyskujących kreacji, wśród których znajdują się olśniewające suknie ślubne zarówno tak znanych projektantów jak John Galliano, Giorgio Armani, Fendi, Vera Wang czy Pucci, jak i wschodzących gwiazd takich jak Phillip Lim, Sinha-Stanic, Christopher Kane czy Igor Chapurin, niepowtarzalna biżuteria i akcesoria projektu Stephena Jonesa, Bracher&Emden i Jimmy Choo oraz fascynujące produkty marki Fredrikson Stallard i Studio Job, zajęło ponad rok. Teraz mamy okazję zobaczyć efekty tego niecodziennego przedsięwzięcia.


1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12
Na zdjęciach:
 1. Nakrycie głowy: Erickson Beamon, zdjęcie: Metz&Racine
 2. Zaproszenia (z lewej): Crane&Co, zestaw zaproszeń i winietek (góra): RedBliss, zestaw zaproszeń (z prawej): Creative Intelligence, zdjęcie: Emilie Erbin
 3. Bukiet: Philippe Ferrandis, zdjęcie: Thierry Perez
 4. Nóż: Christofle, torebka: Bracher Emden, ptak: Fleux, zdjęcie: Metz&Racine
 5. Patera: Irina Volkonskii dla Ladurée, zdjęcie: Emilie Erbin
 6. Lampiony: Tomoko Azumi, zdjęcie: Emilie Erbin
 7. Nakrycie głowy: Otazu, zdjęcie: Metz&Racine
 8. Welon: Chapurin, zdjęcie: Karen Collins
 9. Sukienka: Dries van Noten, zdjęcie: Martina Hoogland-Ivanow
 10. Ozdoba: CRYSTALLIZED™ Design Team dla Moët&Chandon, zdjęcie: Emilie Erbin
 11. Girlandy: Joris Laarman/Demakersvan, zdjęcie: Emilie Erbin
 12. Sofa: Squint, pantofelki: Jonathan Kelsey, zdjęcie: Emilie Erbin