Artykuły powiązane

 Dla większości związków zaręczyny stają się punktem zwrotnym. To w tym momencie zakochany mężczyzna prosi swoją wybrankę, by została jego żoną i spędziła z nim resztę życia. Ten magiczny moment zazwyczaj skrupulatnie zaplanowany przez mężczyznę podkreślony zostaje pięknym pierścionkiem, który jest symbolem ich wzajemnej miłości.

 W tym czasie mężczyzna staje przed trudnym zadaniem wyboru odpowiedniego pierścionka. I tu zaczynają się pytania. Jak powinien wyglądać ? Z czego powinien być zrobiony? Powinien mieć jakiś kamień? No, chyba tak...Ale jaki? Brylant? A może jakiś inny? I jak przede wszystkim wybrać pierścionek, który spodoba się ukochanej?

 Zanim jednak wpadniemy w stan bliski obłędu postarajmy się spojrzeć na sprawę z większym dystansem, bo przecież nie "taki diabeł zły jak go malują" i z pewnością uda się oswoić tak abstrakcyjny temat kobiecej biżuterii. Zresztą jeśli ktoś jest bacznym obserwatorem nie będzie miał większego problemu z wyborem. Wystarczy odrobina wyczucia i całkiem niezła znajomość swojej partnerki.

 Tradycyjny pierścionek zaręczynowy to brylant oprawiony w złoto klasyczne lub białe. Dużym zainteresowaniem cieszy się również platyna. Te najmniejsze z osadzanych pojedynczo mają 0,05 karata. W tańszych pierścionkach brylanty zastępowane są cyrkoniami. Są też modele z innymi kamieniami szlachetnymi, wśród nich królują szafiry, rubiny i szmaragdy.

 Według wierzeń, kamienie szlachetne mają różne właściwości i moce, które pomagają uporządkować i częściowo zaplanować przyszłość.

 DIAMENT - uznawany za święty kamień, któremu patronuje Słońce - niezniszczalna oraz najpotężniejsza siła. Diament jest strażnikiem wierności i nierozerwalności związku, gdyż sam czysty, nie toleruje obłudy. Jest najtwardszym istniejącym na Ziemi minerałem.

 SZAFIR według wierzeń wschodnich jest symbolem zaklętej mądrości i skarbnicą wszelakiej wiedzy. To kamień magiczny wróżbitów i czarnoksiężników. Szafir ma chronić przed ukąszeniem węża, ślepotą oraz nędzą. Jest doskonałym kamieniem dla wszystkich osób, które chcą uczynić swój związek partnerskim i mocnym.

 RUBIN najczęściej występuje w kolorze czerwonym. Stanowi symbol siły witalnej oraz walki a zarazem miłości, namiętności i rozkoszy. Czerwony jest barwą życia, młodości a także niezmienności uczuć. W przeszłości był polecany młodym małżonkom, aby uchronić ich od poniżenia i zdrady.

 SZMARAGD ma zieloną barwę. Odświeża, odmładza, poprawia samopoczucie wpływa kojąco, wzmacnia nerwy oraz łagodzi podrażnienia. Działa również leczniczo na narządy wzroku, co zostało naukowo udowodnione. Jest to także kamień bogactwa, gdyż pokazuje, jak otwierać się na dostatek Wszechświata.