Artykuły powiązane

Wianki, jako alternatywa dla welonu, przypadły do gustu pannom młodym już parę lat temu. Z każdym rokiem zyskiwały na popularności, a także znajdowały nowe grupy entuzjastek, które chętnie sięgały po kwietne obręcze. Korsarze to nadal dość niszowe propozycje. W związku z tym, że te małe florystyczne kompozycje są urocze, a jednocześnie praktyczne, warto przyjrzeć się im bliżej.

Wianek dla panny młodej
Przyszłe panny młode chętnie wybierają wianek jako ozdobę ślubnej fryzury i element, który podkreśla ślubną stylizację.

Wianki są piękne i co ważne będą pasowały w zasadzie każdej kobiecie. Podkreślą urodę zarówno blondynek, jak i brunetek, pań o delikatnych, jak i mocnych rysach. Aby tak było trzeba będzie po pierwsze odpowiednio dobrać kwiaty (duże lub mniejsze), ich kolor (jasne, subtelne lub ciemniejsze, bardziej wyraziste) oraz wielkość samego wianka (małe, drobne lub duże, teatralne). Co istotne wianek dobrze wpisze się w styl romantyczny, eko, boho, ale także elegancki.

Wianki dla druhen
Oprócz panny młodej wianki mogą zagościć na głowach druhen, dzięki czemu zostaną one wyróżnione.

Wianki na wieczorze panieńskim
Wianki to fantastyczny pomysł na ozdobę dla kobiet biorących udział w wieczorze panieńskim. Dzięki temu kwiatowemu dodatkowi grupa pań zostanie oznaczona i wyróżniona. Uczestniczki wieczoru panieńskiego mogą mieć skromniejsze, mniejsze ozdoby, z kolei przyszła panna młoda bardziej wyrazisty w innym kolorze.

Korsarze
To niewielkie, kwiatowe przypinki dla kobiet. Urocze i bardzo praktyczne (mamy wolne dłonie). Najczęściej noszone są na nadgarstku w formie bransoletki florystycznej. Alternatywnie można je przypinać przy dekolcie sukni, na ramieniu lub we włosach.

Korsarze są fantastycznym pomysłem dla panien młodych, które nie chcą mieć klasycznego bukietu ślubnego, ale nie chcą też całkowicie rezygnować z kwiatów w swojej stylizacji.
Korsarze sprawdzą się także jako dodatek florystyczny dla druhen, świadkowej lub mam pary młodej.

Kolorystycznie powinny nawiązywać do wybranych przez parę młodą barw. Warto pomyśleć także o dodatkach, które nawiążą do danej pory roku (jarzębina, szyszki, zboża, iglaki, żołędzie, mini owoce, warzywa).


PAMIĘTAJ!

  • Wybierając wianek zwróć uwagę na kwestię fryzury. Tego typu ozdoba wpłynie bezpośrednio na rodzaj uczesania (niektóre upięcia mogą zostać wyeliminowane). Porozmawiaj o tym ze stylistą fryzur, który będzie cię czesał do ślubu.
  • Wianki i korsarze będą wymagały bardzo wytrzymałych kwiatów, które po kilku godzinach bez wody nadal będą wyglądały bez zarzutu.