Artykuły powiązane

  

Samo słowo „fascynator” dla większości brzmi obco i nie do końca wiadomo, co to takiego jest. Stąd pomysł, aby poświęcić więcej uwagi tym wyjątkowym i niecodziennym dodatkom, które, jestem pewna, skradną serce niejednej kobiety.

Fascynator - co to jest?
Mówiąc w skrócie fascynator to rodzaj eleganckiej, kobiecej ozdoby do włosów, nawiązujący w swoim wyglądzie do stylu vintage. Często zaprojektowany z użyciem woalek, piór i krynoliny. Osadzony we włosach przy pomocy spinki lub opaski. Fascynator ma niezliczoną ilość odmian - zarówno w formie, kształcie, wielkości, jak i kolorystyce. Dlatego też w zasadzie każda kobieta ma możliwość indywidualnego dopasowania tej wyjątkowej ozdoby wedle swojego gustu i fantazji.

  

Tylko na wielkie wyjście?
Przyjęło się uważać, że przeznaczeniem fascynatorów są formalne uroczystości, wyjątkowe okazje, takie jak np. ślub. Z jednej strony w istocie tak jest. Tak nieszablonowe dodatki każdorazowo podkreślą doniosłość chwili.
Z drugiej strony fascynatory (te mniejsze, skromniejsze) mogą stanowić świetne uzupełnienie stylizacji przygotowanej na mniej formalne okazje, ale z rozmaitych przyczyn uroczyste (wyjście do teatru, filharmonii, opery, jubileusze rodzinne i wśród znajomych, wieczorne wyjście).

  


Dla tych najbardziej odważnych proponuję założenie fascynatora do casualowych stylizacji. Elegancki płaszcz w towarzystwie szykownego dodatku? Czemu nie!

  


W ślubnej odsłonie

Fascynator będzie idealną alternatywą dla panien młodych, które wybrały skromne modele sukien ślubnych i nie zamierzają zakładać welonu. Mniejsze lub bardziej spektakularnych rozmiarów, z woalką, piórami, elementami biżuteryjnymi, na bazie kapelusika, kokardy, skąpane w bieli lub z dodatkiem koloru - z pewnością każda przyszła panna młoda znajdzie coś dla siebie.

  


Po te wyrafinowane dodatki mogą sięgnąć także pozostałe uczestniczki ślubu i wesela, ze szczególnym uwzględnieniem mam pary młodej, świadkowej i druhen.

  


Odpowiednia fryzura

Chcąc założyć fascynator, warto wiedzieć, że wyglądają one najlepiej w zestawieniu ze skromnymi, gładkimi upięciami i prostymi lub lekko falowanymi włosami. Założony z boku głowy, po prawej stronie zaprezentuje się w całej okazałości.

  


Wyróżnij się z tłumu

Nie odmawiajcie sobie przyjemności sięgania po te piękne ozdoby, które każdej kobiecie dodadzą szyku, elegancji, prestiżu i sprawią, że wszystkie oczy będą skierowane na was.

  

Jedyne, o czym należy pamiętać to dobranie takiego fascynatora, w którym będziesz się dobrze czuła oraz który idealnie wpisze się w wybraną stylizację, będzie ją podkreślał i dopełniał.

 

 Zdjęcia dzięki uprzejmości EXPOSE AKCESORIA