Artykuły powiązane

Nasycona zieleń Greenery, która była kolorem numer jeden w ubiegłym roku, niejako pozostanie z nami także w tym sezonie. A to za sprawą jednego z najsilniejszych tegorocznych trendów we florystyce. Ciekawa jesteś jakie będą najmodniejsze ślubne bukiety i które kwiaty zyskają na uznaniu, a jakie rozwiązania zostaną przesunięte na drugi plan? Przedstawiamy florystyczne trendy 2018!

Zieleń na pierwszym planie
Od jakiegoś czasu światowi floryści, a za nimi reszta branży, stawiają właśnie na zieleń. Co za tym idzie we wszelkich bukietach mamy do czynienia z dużą ilością liści, gałązek czy pnącz.

Zielone elementy stanową solidną bazę i są punktem wyjścia do tworzenia reszty kompozycji. Jednym z tegorocznych zielonych hitów będą potężne liście monstery.

Kształty
Już w ubiegłym roku mieliśmy do czynienia z większymi gabarytami bukietów ślubnych. Teraz dodatkowo, poprzez użycie zielonych elementów z długimi łodygami, kompozycje zostaną wydłużone i poszerzone po bokach.

Z kolei kwiaty w bukietach będą ułożone luźno, jakby niedbale. Dopełnieniem mogą być długie, równie „niedbale” zawiązane wstążki.

Na równi
Pnącza i zielone elementy zaliczyły swego rodzaju awans. Wcześniej były dodatkiem. Obecnie są traktowane na równi z roślinami kwitnącymi. W związku z tym logiczny wydaje się wybór koloru kwiatów, po które najchętniej sięgają floryści.

Rośliny kwitnące w odcieniach fuksji, fioletu, pomarańczy, żółci czy ciemnej czerwieni (odcień winny) będą mocno kontrastujące, przez co będą się pięknie prezentowały na tle soczystej, głębokiej zieleni.

Powrót!
Zapomniane na chwilę sukulenty w tym roku powrócą do łask. Te oryginalne rośliny o przepięknych i niesamowitych kształtach będą wyjątkowym dodatkiem do ślubnego bukietu. Sprawdzą się doskonale także jako element dekoracji sali weselnej.

Nie macie pomysłu na upominek dla gości weselnych? Małe sukulenty w mini doniczkach lub szklanych pojemnikach będą niebanalnym prezentem, który zostanie z zaproszonymi przez was osobami na długo.

Koła, wieńce
Okrągłe konstrukcje udekorowane zielonymi gałązkami, pnączami, kwieciem, ale także lampkami będą jednym z wiodących tegorocznych trendów. Idealne na uroczystości w stylach retro i vintage.

Wieńce małe, ale także monstrualne, udekorują ławki w kościele, back drop (ścianę za nowożeńcami), mogą zawisnąć nad stołami lub w ogrodzie przy sali weselnej. Możecie wykorzystać ten motyw także podczas sesji zdjęciowej.

Dodatki
W tym roku floryści stawiają na naturalne akcesoria. Prym będą wiodły wiklina, trawa morska, wszelkie włóczki, bambus i filc! Na topie nadal będą tasiemki, wstążki czy jutowe sznurki.