Artykuły powiązane

Dzisiaj przygotowaliśmy dla was zestaw tego, co w świecie ślubów i wesel będzie w tym roku na absolutnym szczycie. Będzie w czym wybierać. Zaczynamy!

Przezroczystości
W czekającym nas ślubnym sezonie jednym z ciekawszym pomysłów będą transparentne akcesoria i dodatki. Przezroczyste krzesła, stoły, winietki, tablice powitalne, plany i numery stołów, menu, a nawet zaproszenia. Materiały, jakie będą w użyciu to przede wszystkim szkło, ale też plexi czy przezroczysty papier (kalka). Tego typu ozdoby dodadzą lekkości i eteryczności.

Lustra
Świetnym pomysłem jest wykorzystanie luster jako elementów ozdabiających salę weselną lub wejście do niej. Nadruki powitalne, motto pary młodej, ciekawe cytaty nadrukowane na taflę lustra – wszystko to będzie niezwykle na czasie.

Geometryczne kształty
To kolejny tegoroczny hit. Kanciaste formy, ostre kąty, ozdoby w kształcie sześcianów wszystko to będzie bardzo modne, zupełnie nowe i intrygujące. Ozdoby będą wykonane przede wszystkim z metalu (nawiązanie do klimatów industrialnych), ale też z drewna i szkła i papieru.

Wianki, wieńce
Wykonane z zielonych pędów, traw i łodyg będą zdobiły nie tylko głowy panien młodych, ale przede wszystkim zagoszczą na salach weselnych oraz w ogrodach. Mniejsze, większe, po monstrualne okręgi podwieszone pod sufitem nad stołami weselnymi, candy barem, parkietem do tańczenia lub umiejscowione z tyłu za parą młodą jako back drop. Zielone wieńce będą bajecznie wyglądały w plenerze i mogą posłużyć jako atrakcja i ozdoba podczas sesji zdjęciowej.

Zaproszenia
Co powiecie na zaproszenia stworzone na tkaninach, drewnie, plexi czy kalce? Takie właśnie będą najmodniejsze i będą zachwycały swoim nowoczesnym i niebanalnym wyglądem.

Perły na czasie
Perły, ślub i wesele nie są zbyt często ze sobą zestawiane. A wszystko za sprawą przesądów. Ten rok ma to zmienić. Perły będą modne i będzie można je wykorzystać nie tylko w kreacji panny młodej. Perły mogą stać się przewodnim motywem ślubu i wesela.

Torty
Nowości w najważniejszych wypieku weselnym to przede wszystkim „drip wedding cake”. To nic innego jak smakowita słodkość ze szczytu której spływa polewa. Dekoracja tego typu tortów powinna się ograniczyć do żywych kwiatów i owoców. Idealnie sprawdzą się połówki granatów, fig, gruszek.
Innym silnym trendem będą minimalistyczne torty marble, których zewnętrzna powłoka będzie przypominała mozaikę. Będzie można wybierać spośród klasycznych okrągłych kształtów lub bardziej na czasie – wieloboków.
Romantykom powinny przypaść do gustu torty z ręcznie malowanymi kwiatami.

Menu
Znudziło wam się tradycyjne podejście do weselnego menu? Rosół z makaronem i schabowy niekoniecznie do was przemawia? W takim razie co powiecie na pizzę na weselu? Jest to jedna z bardzo odważnych i ekstrawaganckich pomysłów na urozmaicenie weselnego menu. Oprócz włoskich przysmaków w bieżącym sezonie na czasie będą smakołyki z kuchni meksykańskiej, japońskiej.

Weselne atrakcje
Wciąż niezwykle modne pozostaną wszelkiego rodzaju food trucki w wersji mini lub standardowej. Sprawdzą się w tej wersji m.in. bary z lodami, owocami, pączkami, słodyczami, burgerami, kawą czy chłodzącymi napojami. Food vany mniejszych gabarytów mogą zagościć bezpośrednio na salach weselnych.