Artykuły powiązane

Kolejnym odcieniem z tegorocznej palety kolorów amerykańskiego Instytutu Pantone jest nasycony, energetyczny i świeży Primrose Yellow. W skrócie można go określić jako kwintesencję wiosny. Primrose Yellow przywodzi na myśl pierwsze promienie wiosennego słońca czy nieśmiało ukazujące się światu pierwsze marcowe kwiaty.

Definicja
Specjaliści z amerykańskiego Instytutu Pantone definiują Primrose Yellow jako odcień symbolizujący pozytywne myślenie, entuzjazm i witalność. Kolor, który dodaje otuchy i pewności siebie, a sam w sobie jest energetyczny, optymistyczny i ożywczy. W sam raz na wiosenne przebudzenie.

Dla kogo?
Słoneczny Primrose Yellow to odcień, z którym należy obchodzić się ostrożnie. Nie jest on na tyle uniwersalny, żeby polecić go każdemu. Jeżeli zakochałaś się w tym ciepłym kolorze, ale nie masz pewności czy jest wpisany w twoją paletę kolorystyczną, wyjściem z sytuacji będzie kupienie takiej części garderoby lub dodatków, które nie będą znajdowały się blisko twarzy. Buty, pasek, spódnica, spodnie, biżuteria, torebka sprawią, że nie będziesz musiała rezygnować z wiosennego Primrose Yellow.

Ślubne oblicze
Primrose Yellow odnajdzie się fantastycznie w ślubnej i weselnej rzeczywistości. Będzie idealny do wykorzystania we wszelkich dodatkach, które stworzą ciepłą i słoneczną scenerię.

Jeżeli chodzi o stroje państwa młodych oraz gości, bezpiecznym rozwiązaniem będzie sięgnięcie po drobne elementy garderoby, które ożywią całą stylizację. Kobiety, które nie boją się wyzwań i dobrze czują się w żółtym kolorze, mogą zdecydować się na energetyczną suknię w odcieniu nawiązującym do Primrose Yellow.

To tu, to tam
Primrose Yellow może zostać przewodnim kolorem waszego ślubu i wesela. Co wy na to? Ten żółty odcień pięknie kontrastuje z ciemnymi barwami (z szalenie modną zielenią na czele), ale także stworzy udany duet z bielą. Co powiecie na żółte akcesoria do candy baru oraz słodycze w słonecznym wydaniu z cytrynowym tortem na czele?

Cytryny mogą być jednym z kluczowych elementów dekoracyjnych. Poprzez kolor nawiążą do Primrose Yellow, a przy tym będą naturalną i oryginalną ozdobą, którą można wykorzystać w szerokim zakresie. Mogą posłużyć choćby jako podstawki pod winietki. Całe owoce lub plastry włóżcie do szklanych wazonów, nalejcie wody i wstawcie kwiaty. Efekt wizualny będzie obłędny. Elementem dekoracyjnym mogą być same owoce umieszczone w szklanych naczyniach. Takie kompozycje ożywią wnętrza sali weselnej, będą też świetnie wyglądały ustawione jako dekoracja kościoła (na drodze do ołtarza).

Żółty, słoneczny odcień wykorzystajcie w projekcie ślubnej papeterii. Absolutną koniecznością będą kwiaty, oczywiście w wesołym, żółtym kolorze. Pojedyncze rośliny czy też bogatsze kompozycje upiększą każde wnętrze, ale także będą wskazane wszelkie dodatki w postaci wstążek i tasiemek. 

Bukiet ślubny również powinien nawiązywać do wiosny i wybranej, przewodniej barwy. W garderobie można nawiązać do Primrose Yellow poprzez delikatne akcenty w postaci butów, ozdobnego paska, szarfy, skarpetek, szelek, koszuli, poszetki. Pomysłów jest mnóstwo.

Primrose Yellow to niezwykle stymulująca barwa, nawiązująca do przebudzenia, pierwszych ciepłych dni, symbolizująca wieczność, mądrość i szczęście. Koniecznie pomyślcie o niej planując kolorystykę waszego wiosennego ślubu i wesela.