Artykuły powiązane

Rok 2017 zdominuje paleta dziesięciu barw, które - jak można przeczytać w oficjalnym oświadczeniu firmy - można odnaleźć w naturze. Wytypowane odcienie to mieszanka witalności, relaksu i świeżości. W istocie taki jest nasz dzisiejszy bohater – Flame.

Instytut Pantone to istna legenda branży poligraficznej. Wydarzeniem, na które z niecierpliwością oczekują m.in. producenci, projektanci szeroko rozumianej mody, designerzy i przedstawiciele świata artystycznego jest ogłoszenie przez amerykańskiego giganta przewodnich odcieni, które wyznaczają trendy kolorystyczne na kolejny sezon.

Energetyczna mieszkanka
Flame (17-1462) to miks czerwieni z odcieniem pomarańczowym. Fachowcy z Instytutu Pantone dodatkowo opisują barwę jako towarzyską, przywodzącą na myśl wyśmienitą zabawę, żywą, rześką, kwiecistą i ekstrawagancką, ale także teatralną i płomienną.

Łączenie
Flame, czyli przygaszona pomarańcza będzie stanowiła świetne połączenia z innymi kolorami. Zgrane duety stworzy m.in. z odcieniami na bazi żółci, brązów, ale także może ciekawie wygląda jako ożywienie granatów i ciemnych zieleni. Połączenie Flame z Pink Yarrow to spojrzenie w przeszłość, kiedy to zestawienie fuksji z pomarańczą było na absolutnym topie.

Ślubna odsłona
Flame fantastycznie odnajdzie się w branży ślubno-weselnej. Ciepły, radosny kolor będzie idealny do podkreślenia pozytywnych emocji jakie niesie ze sobą ten wyjątkowy dzień.

Stroje
Flame daje sporo możliwości zarówno dla państwa młodych, jak i gości. Panie swoją stylizację będą mogły ożywić decydując się na dodatki w odcieniu pomarańczowo-czerwonym. Biżuteria, pantofelki, torebka, szal, ozdobny pasek, fascynator - możliwości jest bez liku. Panowie mogą postawić na poszetkę w pożądanym kolorze. Dobrym pomysłem będą również soczyste w swej barwie skarpetki, mucha, szelki lub sznurówki do butów.

Kwiaty
Czerwień bazująca na pomarańczy będzie mogła zaistnieć we wszelkich kwiatowych dekoracjach oraz oczywiście w bukiecie panny młodej. Kwiatową podstawą do stworzenia kompozycji będą mogły być m.in. pomarańczowo -czerwone róże, lilie, gerbery, tulipany, goździki, kalle czy miechunka rozdęta.

Kolorowe drinki
Drinki zarówno alkoholowe jak i bez dodatku procentów, których bazą będą sok pomarańczowy oraz grenadina, idealnie wpiszą się w przyjętą kolorystykę.

Słodkości
Ciasto z pomarańczami, pomarańczowo-czerwone owoce, kostki marchewkowe, makaroniki, galaretki, pianki i lizaki - będą ozdobą candy baru nawiązując do przewodniego odcienia Flame.