Artykuły powiązane

Bukiety

Dwa trendy będą szczególnie mocno widoczne. Z jednej strony kompozycje na bazie łąkowych kwiatów i roślin.

Widać tu silne nawiązanie do stylów eko oraz rustykalnego, czyli kierunków związanych z naturą. Kompozycje mogą uzupełnić oliwne gałązki, delikatna lawenda czy rozmaryn.

Drugi nurt to wyraziste, duże formy i takie same kwiaty.

Jeżeli chcesz mieć najmodniejszy bukiet podstaw na dalie lub piwonie. Nadal modne będą luźniejsze formy, które charakteryzuje brak idealnego ułożenia, wszelkie dodatki w postaci wstążek, tasiemek, ale także skórzanych rzemyków (!). Małe zaskoczenie dotyczy powrotu kaskadowych form oraz odwrotu od, moim zdaniem niezwykle urokliwych i przepięknych, sukulentów.

Zieleń na pierwszym planie
Zieleń wkracza do świata ślubów z przytupem. Pojawia się wszędzie i to w zaskakujących postaciach. Co powiecie na mech jako dekorację weselnych stołów? Mocno innowacyjna, ale zarazem dość intrygująca propozycja.

Najmodniejsze dekoracje sal weselnych również powinny bazować na odcieniach zieleni. W wykorzystaniu tego koloru i materiałach widać wyraźnie zwrot ku naturze i podkreślenie naszego z nią związku. Hitem będzie zatem wykorzystanie różnego rodzaju gałązek, traw, mchu, ziół, zbóż, liści, etc. Najmodniejsze dekoracje będą podwieszane do sufitu. Dzięki temu zabiegowi oraz użyciu naturalnych dodatków natura wkroczy do sal. Momentami będzie można się poczuć niczym na łące lub w lesie. Ważną kwestią będzie zachowanie lekkości formy oraz różnorodności.

Zabawa światłem
To kolejny z podstawowych przyszłorocznych trendów. Odpowiednio użyte światło potrafi stworzyć niesamowitą atmosferę.

Różnorodność nośników i przemyślany plan ich umiejscowienia sprawi, że zarówno na zewnątrz, jak i w środku powstanie niebanalny, czarodziejski klimat. Do oświetlenia miejsca wesela wykorzystajcie świecące kule, drobne lampeczki, girlandy z żarówek i oczywiście różnego rodzaju i różnej wielkości świece.

Stoły weselne
Oprócz wspomnianej wyżej zieleni w rozmaitej formie (mech, roślinne girlandy, gałązki, etc) do dekoracji weselnych stołów będzie można wykorzystać przede wszystkim szkło oraz miedziane naczynia.

Szklane cuda
To kolejny trend, któremu warto się przyjrzeć.

Szklane kule z kwiatami lub roślinkami, ale także ozdoby przypominające sople to przepiękne drobiazgi, które w niezwykły sposób przyozdobią salę weselną.

Backdrop
Czyli przestrzeń za parą młodą. Zwykle jest wyróżniona w szczególny sposób. Przyszły sezon niesie ze sobą konkretne pomysły w tym zakresie. Ma się świecić, błyszczeć, mienić. Jednym słowem backdrop powinien rzucać się w oczy z daleka. Jako uzupełnienie można wykorzystać zawsze modne kwiaty. Prawdziwym hitem będzie ramka z naturalnego drewna sporych rozmiarów zamocowana na tyłach państwa młodych. Ramka powinna być przystrojona roślinnością. Pnącza, bluszcze, gałązki drzew, krzewów, kwiaty i zboża będą idealnym dopełnieniem nawiązującym do stylów eko, boho i rustykalnego.