Artykuły powiązane

 

 

 

Projektanci lubią szokować. Dlatego też nie ma sezonu ślubnego, w którym nie znaleźlibyśmy mniej lub bardziej kontrowersyjnych propozycji dla przyszłych nowożeńców. Tym razem padło na przyszłe panny młode. Dom Mody Chanel był na ustach wszystkich po corocznym paryskim pokazie haute couture. Karl Lagerfeld - naczelny projektant legendarnej marki, przedstawił światu swoją wizję panny młodej w bieżącym sezonie.


Historyczne nawiązanie
Według Lagerfelda najmodniejsza panna młoda powinna prezentować się w garniturze. Kontrowersyjnie, można by rzec. Jednak patrząc na historię Domu Mody Chanel, tegoroczna propozycja jest jedynie kontynuacją myśli Coco Chanel. To ona właśnie spowodowała garniturową rewolucję. Spod jej rąk wyszedł pierwszy damski garnitur, który został uszyty specjalnie dla Marleny Dietrich, która zresztą za pokazanie się w nim na ulicach Paryża została aresztowana! Co ciekawe przepis zabraniający noszenia przez kobiety spodni obowiązywał we Francji aż do 2013 roku.

Łamiąc konwenanse
Jeżeli jesteś silną kobietą i lubisz to podkreślać, a w dodatku nie przepadasz za sukienkami, być może garnitur będzie idealnym rozwiązaniem. Każda z pań, która zdecyduje się na ten nietypowy, bądź co bądź, ślubny stój, będzie musiała się przygotować na zdziwienie i zaskoczenie gości i być może pokątne komentowanie tego wyboru. Jeżeli jesteś na tyle odważna, żeby temu sprostać, zacznij poszukiwania białych spodni i żakietu.

Panna młoda XXI wieku
Łam stereotypy, pokaż swój nonkonformizm i zagraj na nosie tradycjonalistom. Wbrew powszechnym opiniom garnitur może być bardzo seksowny i wyjątkowo kobiecy. Jedyne na co należy zwrócić szczególną uwagę, to dobór odpowiedniego fasonu tego stroju. Zanim zaczniesz poszukiwania, zastanów się, którą część sylwetki chcesz wyeksponować.

 

 

Podkreślamy
Jeżeli masz długie, zgrabne nogi i chciałabyś to podkreślić, wybierając garnitur szukaj wąskich spodni, tak zwanych rurek. Do kompletu dobierz zabudowaną koszulę. Całość stylizacji dopełni taliowany żakiet. Nie zapominaj, że spodnie rurki podkreślą linię bioder oraz pupę. Obie części ciała powinny być nienaganne.

Tuszujemy
Jeżeli uważasz, że twoja figura nie jest idealna i chciałabyś co nie co zatuszować, wybierz spodnie z luźnymi nogawkami. Rozwiąże to problem zbyt masywnych nóg oraz niedoskonałej pupy. Może pomóc także przy lekkich krągłościach na linii bioder i brzucha.

Niezbędne dodatki
Ubiór bez odpowiednio dobranych dodatków jest niepełny. Do ślubnego garnituru można dopasować bransoletkę z białej skóry z elementami srebrnymi lub kryształami Swarovskiego. Jeżeli żakiet będzie miał głęboki dekolt, możesz dobrać długi lub krótki naszyjnik z pereł lub łańcuszek z zawieszką. Fascynator będzie dobrym pomysłem na ozdobę włosów. Opcjonalnie można rozważyć żywe kwiaty.