Artykuły powiązane

Wybór ślubnego obuwia nie jest prostą sprawą. Znalezienie butów, które będą miały odpowiedni fason, wysokość obcasa oraz będą pasowały do kreacji potrafi przyprawić o ból głowy. Należy pamiętać także o tym, że pantofelki muszą być wygodne. Panna młoda spędzi w nich cały dzień i przetańczy pół nocy. Komfort stóp powinien więc być naczelnym wymogiem. Istnieje jeszcze kilka ważnych kwestii, z którymi warto się zapoznać przed rozpoczęciem przygody z poszukiwaniem ślubnego obuwia. Oto one.

 

 

Klasycznie
Do niedawna ślubne buty panny młodej musiały być białe. Jeżeli masz klasyczną, jasną kreację i będziesz chciała dopasować pantofelki do sukni w tradycyjny sposób pamiętaj o tym, że buty powinny być w tym samym odcieniu lub o ton ciemniejsze od kreacji, a podeszwa cielista lub kremowa (nie czarna).

 

 

Zabawa z kolorem
Obecnie bardzo silny jest trend na kolorowe obuwie. I bardzo dobrze, bo takie rozwiązanie ożywia ślubną stylizację oraz daje szersze pole poszukiwań. Możesz przebierać w kolorach i fasonach. W tym przypadku nie ma w zasadzie żadnych przeciwwskazań.

 

 

Korygujemy
Nie każda kobieta jest szczęśliwą posiadaczką idealnie zgrabnych nóg. Na szczęście wybierając odpowiedni rodzaj obuwia można skorygować istniejący problem. Optyczne wydłużenie, wyszczuplenie nóg nie będzie dużym wyzwaniem. I tak kobiety, które mają masywne łydki powinny wybrać buty na wysokich obcasach. Jednak co istotne nie mogą to być cieniutkie szpilki,
ponieważ powstanie zbyt duży kontrast. Idealne będą obcasy w kształcie słupka, a czubek buta lekko zaokrąglony. Należy zrezygnować z pasków woków kostki, które optycznie skrócą łydkę i podkreślą jej masywność.

Złe proporcje
Jeżeli uważasz, że twoje nogi nie są proporcjonalnie zbudowane - łydki są zbyt krótkie lub uda zbyt masywne, wówczas wystarczy odpowiednio dobrać wysokość obcasa. Wysoka szpilka wysmukli nogi i doda parę centymetrów.

 

 

Postaw na jakość
Jak wspominałam wyżej - ślubne buty, oprócz tego, że powinny być piękne, przede wszystkim muszą być wygodne. Warto postawić na jakość i wybrać pantofelki wykonane z dobrej jakościowo, miękkiej skóry. Buty będziesz miała na sobie przez kilkanaście godzin, warto więc zadbać o stopy i zapewnić im komfort najwyższej próby. Inwestując w ślubne buty pomyśl o tym, że po całym zamieszaniu będziesz miała kolejną, wygodną i zachwycającą parę w swojej kolekcji.