Artykuły powiązane


Ślub to wydarzenie wyjątkowe i każda z nas chce na nim wyglądać jak przysłowiowe milion dolarów. Większość przyszłych Panien Młodych, które wyobrażają sobie swoją stylizację w tym wyjątkowym dniu, mają przed oczami wymarzoną suknię ślubną. Decyzję o wyborze tej jednej jedynej kreacji podejmują już kilka miesięcy przed ślubem. Wtedy też najczęściej decydują się na to czy założą welon czy wianek, dopasowują buty i wybierają idealną ślubną fryzurę. Temat biżuterii często jest pomijany. To duży błąd. Biżuteria, nawet ta najbardziej delikatna, potrafi nadać charakteru i wyjątkowości każdej ślubnej stylizacji. Pytanie brzmi: Na co się zdecydować?

Pierścionek
Ozdobienie dłoni ograniczcie do pierścionka zaręczynowego. Oczywiście należy pamiętać o pozostawieniu wolnego miejsca na obrączkę. Powinna zagościć na serdecznym palecu prawej dłoni.

Kolczyki
Przy doborze kolczyków należy kierować się przede wszystkim wyglądem naszej ślubnej fryzury. Wysokie upięcie będzie się pięknie komponować z długimi wiszącymi kolczykami. Taki zabieg pomoże również wyszczuplić szyję czy okrągłą twarz. Do niskiego gładkiego upięcia idealne będą delikatne kolczyki tzw. sztyfty lub okrągłe klipsy. Tutaj warto zastanowić się nad tym czy pasuje do nas biżuteria srebrna czy złota.

Naszyjnik
Naszyjnik pomoże nam pięknie rozświetlić twarz. To dobre rozwiązanie dla przyszłych Panien Młodych, które wybrały suknię z gorsetem lub głęboko wyciętym dekoltem. Długi wisior, ozdobiona kamieniami kolia lub delikatny łańcuszek z małą zawieszką - wybierzmy to co pasuje do naszego stylu, sukni oraz charakteru wesela. Pamiętajmy, żeby nie przesadzić. Jeśli zakładamy bogato zdobione kolczyki z okazałego naszyjnika możemy już zrezygnować. To my tego dnia mamy być na pierwszym planie.

Bransoletka
Sprawdzi się idealnie jeśli zdecydujemy się na suknię ślubną bez rękawów. Bransoletka powinna pasować do reszty biżuterii. Przyszłe panny młode, które zdecydowały się na klasyczną, delikatną suknię ślubną i np. skromne, małe kolczyki mogą dopasować delikatną bransoletkę. Te, które swój ślub urządzają w stylu glamour i wybrały kolczyki z dużymi kamieniami analogicznie wybierają podobną charakterem ozdobę na rękę.

 

Spinki i opaski do włosów
Ozdoby do włosów również możemy traktować jako biżuterię. Piękną spinkę z cyrkoniami możemy wpiąć w kok lub podpiąć nią jedną stronę włosów. Dobrym pomysłem tego dnia jest również opaska.

Tiara
Ślub to jedna z niewielu okazji w naszym życiu, gdy możemy poczuć się jak prawdziwa księżniczka. Tiara będzie idealnym dopełnieniem sukni ślubnej glamour z szeroką spódnicą i zdobionym gorsetem. Pięknie wygląda w towarzystwie wysoko lub nisko upiętego koka.

tekst: Anna Klimczyk