Artykuły powiązane

Kolekcja koloryzacji Jesień-Zima 2007/2008
 

Kolekcja L‘Oréal Professionnel Jesień-Zima 2007/2008 mówi o rozkoszach podniebienia, o smakach mocnych lub delikatnych, które nikogo nie pozostawiają obojętnym. Jak muzyka, słodkie partytury mają silny wymiar emocjonalny.  

Powiedz mi co jesz, a powiem Ci kim jesteś - mówi stare porzekadło. Kolor włosów dostraja się do smakowitych nut czekolady i jej dodatków - karmelu i kandyzowanych owoców. Słodycze te, podobnie jak włosy, można dowolnie kształtować. Fryzury będą czerpały inspirację z kuchni, przybierając formy sufletów, pianek, miękkich, atłasowych, przepysznych faktur.  

Spotkanie mistrzów cukiernictwa i fryzjerstwa. Skonfrontowanie tych dwóch zawodów wymagających silnych osobowości otwiera nowe, niezbadane przestrzenie kreacji. Cukiernika i fryzjera łączy ten sam wymóg codziennej kreatywności. W obu przypadkach dzieło powstaje z żywej materii. Kucharzy i fryzjerów łączą także zbliżone gesty - działanie ręki. Wyrobienie ręki wymagające wielu lat ćwiczeń i nieskończonych powtórzeń prowadzi do pełnej kontroli rytmu tworzenia. Gest staje się wówczas motywem nadającym harmonię całości dzieła. Mówimy tu o rzeźbie, uporządkowaniu materii, przestrzeni, zagłębieniach i wypukłościach. Mówimy także o kwestii bryły. Cukiernicy i fryzjerzy mają podobne relacje ze swoim odbiorcą, szczególnie w stosunku do delikatnej i kruchej intymności jego osoby. Posiadają oni odpowiedzialność za stworzenie praktycznego dzieła. Odbiorca w zaufaniu oddaje im - twórcom - siebie.  

W tym sezonie L‘Oréal Professionnel powierzył zaprojektowanie najnowszej kolekcji utalentowanemu fryzjerowi John‘owi Nollet. U jego boku stanęło trzech wyjątkowych szefów kuchni: Jean-Francois Piege, Thierry Marx i Sadaharu Aoki. Poproszono ich o stworzenie sześciu deserów specjalnie dla L‘Oréal Professionnel do kolekcji koloryzacji Kolory Słodyczy.

Kraina sorbertów  

Kobiety LuoColor lubią pikantne eksperymenty. To właśnie one chętnie próbują nowych kombinacji takich jak czekolada z kiwi, ananasem, czy pomarańczą. Paleta odcieni jest radosna, świeża i lekko cytrusowa jak cukierek.  

Sorbet Kiwi  

Włosy wycieniowane na bazie ukośnego kwadratu. Widoczne trzy warstwy koloru z odcieniem kiwi. Grzywka długa, kończy się tuż nad oczami. Włosy wygładzone prostownicą. Następnie całość fryzury, dla podkreślenia ruchu, układana jest palcami.  

Zielona Kula, Thierry Marx  

Zielony obiekt kosmiczny, najeżony brązową słodyczą w kolorze jasnego karmelu z czasów naszego dzieciństwa, przemieszany z futurystyczną wizją z mrożonego świata.


STUDIO L'OR , al. Wojska Polskiego 10 (przy pubie Cinema), Szczecin, tel. 091 4 222 888, 091 4 222 492, www.lor.tu.pl, www.fryzjer.szczecin.pl