Artykuły powiązane

Masaż "Jędrne Pośladki"
Specjalny masaż pośladków według techniki dr Sergeya Shchurevicha jest w istocie potężną dawką pasywnej gimnastyki dla tej właśnie części ciała. Część ruchów masażu wykonuje się na poziomie skóry i podskórnej tkanki łącznej w celu wyrównania jej struktury i odzyskania elastyczności i jędrności, ale główną częścią składową tego programu są ruchy głęboko ugniatające, przywracające stopniowo naprężenie i wzmacniające mięśnie strefy pośladków. Odbudowie podlega nie tylko zewnętrzny kształt pośladków, ale i jakość całej tkanki miękkiej: siła, jędrność, elastyczność i gładkość. Masaż pośladków idealnie łączy się z innymi metodami kosmetycznego oraz fizycznego oddziaływania i jest wspaniałym uzupełnieniem ogólnego modelującego masażu ciała. Pozwala w krótkim czasie poczuć odpowiednie naprężenia w najatrakcyjniejszej części naszego ciała.

Fale radiowe Apollo Regen firmy Pollogen
Zastosowanie fal radiowych w kosmetyce rozpoczęło nową epokę w walce z oznakami starzenia. Można to nazwać rewolucją, przełomem w kosmetyce. Regen Apollo to najnowocześniejszy system wykorzystujący fale radiowe (RF) do szerokiej gamy zabiegów: liftingu i wygładzania skóry, redukcji tkanki tłuszczowej, likwidacji cellulitu i kształtowania sylwetki. Nowatorski układ trzech elektrod w głowicy zabiegowej zwiększa równocześnie skuteczność i bezpieczeństwo. System trójpolarny działa na wybranym obszarze, nie wpływając na całe ciało, jak w systemach monopolarnych. Atutem jest lepsze niż dotychczas sterowanie głębokością pracy fal w skórze. Wiązka fal jest skumulowana, przez co rezultaty widać już po pierwszych zabiegach. Równocześnie ścisłe określenie dawki RF zapewnia bezbolesność zabiegu bez konieczności dodatkowego chłodzenia. Zmniejsza to także grupę przeciwwskazań. Zabiegi mogą być przeprowadzane na wszystkich typach i kolorach skóry bezpiecznie i bezboleśnie.

Zabieg na twarz
Bezoperacyjny lifting twarzy, efekt odmłodzenia widoczny już po pierwszym zabiegu. Zabiegi z wykorzystaniem fal radiowych polegają na podgrzewaniu włókien kolagenowych do temperatury (40-45 stopni Celsjusza), w której kolagen ulega skurczeniu, a następnie napina się, odnawiając swoją strukturę. Podwyższona temperatura stymuluje również fibroblasty do produkcji białek: kolagenu i elastyny, powodując zwiększenie napięcia i elastyczności skóry, dając efekt wypełnienia zmarszczek.

Działanie zabiegu:

  • skutecznie ujędrnia skórę
  • redukuje zmarszczki
  • redukuje podwójny podbródek
  • długotrwały efekt po serii zabiegów
  • zabieg może być wykonywany przez cały rok
  • skutecznie leczy trądzik

      Zabieg na ciało
      W przypadku ciała to jedna z najskuteczniejszych energii stosowanych do redukcji cellulitu oraz obkurczenia komórek tłuszczowych. RF poprzez silne przegrzanie stymulują proces wytrącania energii z tkanki tłuszczowej. Prowadzi do zmniejszenia jej obwodów na poziomie poszczególnych partii ciała poddawanych zabiegowi. RF oddziałuje zarówno na tkanki powierzchowne (naskórek), jak i dociera do głębokich warstw skóry oraz tkanki tłuszczowej (adipocytów), w których zawarte są trójglicerydy. Pod wpływem temperatury dochodzi do ich rozpuszczenia i rozbicia czyli tzw. lipolizy. Podczas zabiegów pobudzany jest też układ limfatyczny i krwionośny. Zwiększa się metabolizm w tkankach. Ponadto fale radiowe działają odmładzająco, stymulują produkcję kolagenu, uelastyczniają i poprawiają napięcie skóry.

      Efekty działania:

      • skuteczne ujędrnienie skóry
      • zmniejszenie cellulitu
      • redukcja tkanki tłuszczowej
      • długotrwały efekt po serii zabiegów
      • zabieg bezbolesny i bezpieczny
      • można go wykonywać przez cały rok

      Mezoterapia
      W latach siedemdziesiątych metodę spopularyzował francuski lekarz Michel Pistor, który zaczął wykorzystywać mezoterapię w dermatologii estetycznej. Dobre rezultaty uzyskuje się w zapobieganiu starzenia się skóry, wypadania włosów, powstawania cellulitu. Zabieg polega na dostarczaniu substancji odżywczych za pomocą zastrzyków śródskórnych w określone miejsca na ciele, takie jak twarz, szyja, dekolt, pośladki, uda czy brzuch. Zabieg wykonuje lekarz za pomocą odpowiednio dobranej igły, strzykawki (metoda manualna) lub specjalnego pistoletu (metoda mechaniczna). W mezoterapii używa się sterylnych roztworów do iniekcji, które zawierają substancje rewitalizujące i regenerujące i są odpowiednio dobrane w zależności od rodzaju zabiegu i potrzeb pacjelnta. Dzięki mezoterapii można w sposób niechirurgiczny poprawić kondycję i wygląd skóry. Śródskórne lub podskórne iniekcje substancji, takich jak kwas hialuronowy, krzemionka organiczna czy kompleksy multiwitaminowe, stymulują metabolizm komórek oraz zwiększają produkcję kolagenu i elastyny. Skóra sprawia wrażenie młodszej, dobrze odżywionej i wypoczętej. Najpopularniejszym zabiegiem mezoterapii jest mesolift i mesoglow. Obie metody wykorzystują tą samą technikę w celu osiągnięcia podobnych rezultatów - rewitalizacji, nawilżenia i wzmocnienia skóry twarzy, szyji i dekoltu i dłoni, nadając jej jednocześnie promienny (od ang. glow) i napięty (od ang. lift) wygląd.