Zabiegiem, który zyskuje w ostatnim czasie coraz więcej zwolenniczek jest Global Anti-Aging Therapy, który świetnie sprawdza się przed wielkim wyjściem. Wystarczy odpowiednio wcześniej umówić się do salonu, aby zlikwidować zmarszczki, ujędrnić skórę, dodać cerze blasku i wyraźnie ją odmłodzić. Z pewnością temat zainteresuje przyszłe panny młode, które chcą w dniu swojego ślubu wyglądać nieskazitelnie.
Do specjalisty najlepiej zgłosić się na trzy tygodnie przed wielkim wydarzeniem. Ten odstęp czasowy pozwoli na skorzystanie z całej gamy zabiegów poprawiających stan skóry i wygląd twarzy. Najlepiej zacząć od peelingu na bazie kwasu glikolowego, który odświeży, rozjaśni skórę, zwiększy jej napięcie i pobudzi produkcję kolagenu. W jego skład wchodzą silny czynnik złuszczający (kwas glikolowy), czynniki depigmentacyjne (kwas kojowy, ekstrakt z mącznicy lekarskiej), łagodzący podrażnienia ekstrakt z morwy białej oraz witaminy A, C i E, które optymalizują działanie peelingu. Kwas glikolowy może być stosowany przez cały rok. Wskazaniami do wykonania zabiegu są m.in. zmarszczki, utrata elastyczności i blasku cery, wszelkie zmiany skórne wywołane przez czynniki środowiskowe. Efekty widoczne są już po jednej aplikacji, a regularne powtarzanie pozwala na długo zachować młody wygląd. Peelingi działają długoterminowo, a te, które zawierają spore stężenie witaminy C działają silnie przeciwrodnikowo, poprawiają produkcję kolagenu i dają natychmiastowy efekt odświeżenia i rozjaśnienia. Przeciwwskazaniami do wykonania peelingów chemicznych są wirusowe i bakteryjne zakażenia skóry, ciąża i okres karmienia piersią.
Kolejnym krokiem jest mezoterapia. Zabieg polega na dostarczaniu substancji odżywczych za pomocą zastrzyków śródskórnych w określone miejsca na ciele takie jak twarz, szyja czy dekolt. Zabieg wykonuje lekarz za pomocą odpowiednio dobranej igły, strzykawki (metoda manualna) lub specjalnego pistoletu (metoda mechaniczna). W mezoterapii używa się sterylnych roztworów do iniekcji, które zawierają substancje rewitalizujące i regenerujące i są odpowiednio dobrane w zależności od rodzaju zabiegu i potrzeb pacjenta. Dzięki mezoterapii można w sposób niechirurgiczny poprawić kondycję i wygląd skóry. Śródskórne lub podskórne iniekcje substancji (takich jak kompleksy multiwitaminowe) stymulują metabolizm komórek oraz zwiększają produkcję kolagenu i elastyny. Skóra sprawia wrażenie młodszej, dobrze odżywionej i wypoczętej. Najpopularniejszym zabiegiem mezoterapii jest mesolift i mesoglow. Obie metody wykorzystują tą samą technikę w celu osiągnięcia podobnych rezultatów - rewitalizacji, nawilżenia i wzmocnienia skóry twarzy, szyi i dekoltu, nadając jej jednocześnie promienny (od ang. glow) i napięty (od ang. lift) wygląd. Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, a miejsca nakłuć są widoczne w postaci czerwonych punkcików lub siniaków. Po kilku dniach wszystkie ślady powinny zniknąć. Warto wiedzieć, że na kilka dni przed wizytą w salonie nie należy zażywać aspiryny i innych leków zmniejszających krzepliwość krwi. Nie należy poddawać się zabiegowi w ciąży lub podczas karmienia piersią.
Wieńczącym dzieło zabiegiem są wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego (zalecane indywidualnie w zależności od kondycji skóry i potrzeb pacjentki). Kwas hialuronowy to występująca w skórze substancja nawilżająca. Kiedy zaczyna jej brakować skóra staje się sucha, traci elastyczność i jędrność. Kwas podany iniekcyjnie przyciąga i wiąże cząsteczki wody dzięki czemu zwiększa swoją objętość. To właśnie te właściwości decydują o jego zastosowaniu - podany dokładnie w miejscu zmarszczki wypycha ją od środka. W zależności od stopnia zagęszczenia można go użyć do poprawy nawilżenia skóry, korekcji zmarszczek, wyeliminowania bruzd nosowo-wargowych, powiększenia ust lub zaznaczenia kości policzkowych uzyskując dzięki temu wygładzenie owalu twarzy. Im gęstszy, tym lepszy i trwalszy efekt dodania objętości. Dodatkowo na skutek nawilżenia skóry w danym miejscu będzie ona starzeć się wolniej, a zmarszczki nie będą się pogłębiać w takim tempie jak przed leczeniem. Wypełniacze pozwalają modelować twarz wyraźnie ją odmładzając. Po aplikacji preparatu mogą pojawić się niewielkie siniczaki utrzymujące się nawet do dwóch tygodni. Można im zapobiec poprzez zażywanie przed zabiegiem witaminy K w tabletkach. Efekty utrzymują się od od pół roku do roku. Przeciwwskazaniami są między innymi choroby autoimmunologiczne, zakażenia bakteryjne i wirusowe.
Połączenie kilku technik podczas jednej wizyty w salonie zaoszczędzi czas i da spektakularny efekt, ale przede wszystkim pozwoli osiągnąć zamierzone rezultaty, które są niemożliwe przy pojedynczych zabiegach. Co jest tego przyczyną? Rewitalizacja skóry i poprawa jej nawilżenia wpływają jednocześnie na widoczność zmarszczek. Dlatego właśnie warto skorzystać z opcji zabiegów łączonych.